Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście

W poszukiwaniu szczęścia

Bardzo ciekawy reportaż drogi w poszukiwaniu małych braci Jezusa, którzy mieszkają wśród nas, a o których przynależności do zakonu nie musimy mieć wcale pojęcia. Jestem w szoku i pod wrażeniem tak Patryka Świątka, który zdecydował się wyruszyć w tę drogę, jak i zakonników, którzy poświęcają swoje życie, by żyć w ubóstwie, miłości i szczęściu.
Recenzent: Marek Waś

Nie mieć nic – oto prawdziwa wolność

Być może nigdy o nich nie słyszałeś. Nic dziwnego – celowo ukryli się przed światem. To, co robią, nie jest na pokaz. Gdy ich znajomi pną się po szczeblach kariery, oni szorują podłogi. Gdy świat wielbi sukces i bogactwo, ich pociąga to, co wzgardzone i niepozorne. Gdy wokół szaleje konsumpcja, oni żebrzą o chleb i mieszkają z bezdomnymi. Odrzucają reklamę, rezygnują z prestiżu. Wybierają slumsy, obrzeża, marginesy.
Nie chcą nic mieć, nie chcą nic gromadzić, nie walczą o poklask. Chcą kochać.
Poznaj wspólnoty Kościoła, o których nie usłyszysz w mediach. To jasne punkty ma mapie Polski. Ludzie, którzy je tworzą, łamią stereotypy.

Patryk Świątek – podróżnik, współautor bloga Paragon z podróży, laureat nagrody Blog Roku 2011. Poruszony wezwaniem papieża Franciszka („Pragnę Kościoła ubogiego dla ubogich”) wyruszył bez pieniędzy aby poszukać ludzi, którzy na peryferiach wielkiego świata żyją prawdą Ewangelii. To doświadczenie zmieniło jego sposób patrzenia na rzeczywistość.