Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

David Foenkinos

Delikatność

Tłumaczenie: Jacek Giszczak

Piękna historia przypadkowego pocałunku

Milion sprzedanych egzemplarzy we Francji.

Gdy François zaczepił Nathalie na ulicy, od razu wiedział, że ma przed sobą kobietę swojego życia. A kiedy ona zamówiła w kawiarni sok brzoskwiniowy, postanowił, że się z nią ożeni. Ich miłość była idealna. Żadnych kłótni ani rozbitych talerzy. Ale pewnego dnia szczęście zostało przerwane. François zginął w wypadku, a Nathalie rozpaczała. Uciekała w samotność, potem w pracę. Aż nagle namiętnie pocałowała Markusa.

Historia tego przypadkowego pocałunku to piękna opowieść o trudnej miłości, tęsknocie za szczęściem i... delikatności. 

Data pierwszego wydania: 2012-10-01

Tytuł oryginalny: La Délicatesse

Tłumaczenie: Jacek Giszczak

Materiały o książce

„Elle”

”Foenkinos pisze tak, jakby szeptał do kobiecego ucha. Delikatnie i z miłością. Siłą tej książki jest umiejętność opowiedzenia o życiu takim, jakie jest naprawdę - trochę banalne, trochę nieporadne, a mimo to piękne. I warte przeżycia, choćby dla tej pierwszej miłości.”

„Le Figaro”

David Foenkinos dokonał niemożliwego, tworząc książkę o miłości, która skłania zarówno do śmiechu, jak i refleksji. Dialogi i akcja są wyborne i... delikatne. Do przeczytania i podarowania.

Zobacz oryginalny zwiastun filmu ”Delikatność”

Recenzje

Delikatnie
11 11
Gdy otrzymałam propozycję zrecenzowania książki, mój wzrok od razu padł na tę piękną okładkę i niezwykle prosty, a wymowny tytuł. Coś mnie do niej przyciągało. Czy słusznie?
>>> czytaj więcej
Powrót do teraźniejszości
30 26
Urocza i wdzięczna historia o „tej drugiej" miłości, na którą tak trudno się zgodzić. Napisana przez gitarzystę, który zaczął tworzyć przez przypadek i z nadmiaru wolnego czasu, a także dlatego, że nie zdołał skompletować zespołu muzycznego. Taktownie i delikatnie o trudnych, bolesnych przeżyciach i rodzeniu się czegoś nowego. Subtelnie i lekko (na tyle, na ile można poruszając temat odchodzenia i zatracaniu się w żalu) o etapach, które w każdym ludzkim życiu następują po sobie, niosąc nadzieję na coś cudownego.
>>> czytaj więcej
Piękna opowieść o miłości, szczęściu, kruchości życia, tragedii i rozpaczy
40 41
Gdy Francois zaczepił Nathalie na ulicy, od razu wiedział, że ma przed sobą kobietę swojego życia. A kiedy ona zamówiła w kawiarni sok morelowy, postanowił, że się z nią ożeni. Ich miłość była idealna. Piękna. Bez kłótni, rozbitych talerzy... Była niesamowita. Chciałoby się powiedzieć, że taka miłość się nie zdarza.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.