Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Delikatność

Piękna opowieść o miłości, szczęściu, kruchości życia, tragedii i rozpaczy

Gdy Francois zaczepił Nathalie na ulicy, od razu wiedział, że ma przed sobą kobietę swojego życia. A kiedy ona zamówiła w kawiarni sok morelowy, postanowił, że się z nią ożeni. Ich miłość była idealna. Piękna. Bez kłótni, rozbitych talerzy... Była niesamowita. Chciałoby się powiedzieć, że taka miłość się nie zdarza.

Nic nie wskazywało na to, że ich szczęście trwać będzie tak krótko. Dzień jak co dzień. Francois wyszedł na chwilę i już nigdy nie wrócił. Zginął w wypadku. Zrozpaczona Nathalie ucieka w samotność, a następnie w pracę.

Jak żyć po stracie ukochanej osoby, z którą nie zdążyło się nawet pożegnać? Jak żyć z poczuciem winy, że powinno się temu zaradzić? Jak przejść do porządku dziennego, gdy wszyscy się nad tobą litują? Jak ułożyć sobie życie, gdy nie widzisz sensu i czy jest szansa na ponowną miłość?

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Skłania zarówno do refleksji jak i do śmiechu. Polecam.


Recenzent: Aleksandra Płóciennik

David Foenkinos

Delikatność

Tłumaczenie: Jacek Giszczak

Piękna historia przypadkowego pocałunku

Milion sprzedanych egzemplarzy we Francji.

Gdy François zaczepił Nathalie na ulicy, od razu wiedział, że ma przed sobą kobietę swojego życia. A kiedy ona zamówiła w kawiarni sok brzoskwiniowy, postanowił, że się z nią ożeni. Ich miłość była idealna. Żadnych kłótni ani rozbitych talerzy. Ale pewnego dnia szczęście zostało przerwane. François zginął w wypadku, a Nathalie rozpaczała. Uciekała w samotność, potem w pracę. Aż nagle namiętnie pocałowała Markusa.

Historia tego przypadkowego pocałunku to piękna opowieść o trudnej miłości, tęsknocie za szczęściem i... delikatności.