Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Chustka

Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna

Bolał ją brzuch. W biegu, między licznymi zajęciami wpadła do lekarza. To miało być rutynowe badanie. Diagnoza przeraziła wszystkich. Rak złośliwy, z licznymi przerzutami. Walczyła z nim przez ponad dwa lata.

Śmiertelna choroba i nieposkromiony apetyt na życie. Joasia cieszyła się każdą chwilą spędzaną z najbliższymi i pisała blog. Była szczęśliwa.

Chustka to nie tylko zapis zmagania się z chorobą, ale przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości do synka, Niemęża i życia. To także opowieść o niezwykłym spotkaniu: Joanna, skupiona na pracy bizneswoman, i Niemąż, mężczyzna z przeszłością, skazany i wciąż walczący o swą niewinność. O tym uczuciu i życiowej przemianie on sam napisze w książce "Nieżona".

Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna. Otwarcie mówiła o seksie w czasie choroby. Przygotowywała syna na swoją śmierć. Jej blog zdobył ogromną popularność. Wzruszał i przerażał. Czytali go też ci, którzy szukali zwykłego pocieszenia.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-05-06

ISBN: 978-83-240-2101-7

Opracowanie graficzne: Wojtek Kwiecień-Janikowski

Materiały o książce

”Joanna” - trailer

Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, nieprzegadany. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się chwili, o życiu, odchodzeniu i o miłości.

”To nie jest film o odchodzeniu”

Aneta Kopacz, reżyserka filmu „Joanna” opowiada o filmie i o Chustce

Małgorzata Foremniak o książce

Zarówno Śmierć, jak i Życie są tajemnicą.
Każdy ma wyznaczoną datę: rok, miesiąc, dzień i godzinę.
Nie wolno zmarnować życia.
Nie wolno pozwolić, by zostało zmarnowane przez nasze słabości, lenistwo, nieumiejętność dostrzeżenia
i podziękowania za to, co mamy.
Ta książka budzi, uczy pokory i dodaje siły.

Recenzje

Książka dla tych, którzy nie doceniają chwil
44 38
Bardzo ciekawa. Trudno określić rozmiarem, rozwagą jej życie. Przeczytałam i polecam ją każdemu. Powinni ją przeczytać ludzie, którzy nie doceniają chwil, kłócą się o drobnostki, a powagę chwili maja za nic. Życie jest zbyt krótkie, aby go nie doceniać. Kochajmy ludzi, bo tak szybko odchodzą...
>>> czytaj więcej
Zacząć od bloga
45 37
Pierwszą "gulę" w gardle poczułam czytając blog Joasi, w jeden dzień przeczytałam go od tak zwanej "deski do deski", czytałam i nie mogłam uwierzyć skąd Ona ma w sobie tyle siły, pomimo ogromu cierpienia jakiego doznała.
>>> czytaj więcej
Świadectwo miłości
31 29
Joanno,
Był 24 maja 2013r. Moje urodziny. Być może tego samego dnia obchodziłaś imieniny, bo to dzień imienin Joann.
Na drugie mi Joanna. Tego dnia dostałam prezent. Dostałam „Chustkę". Tak naprawdę dostałam w prezencie Ciebie. Jak przyjaciółkę, znajomą, kogoś bardzo Bliskiego.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.