Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Chustka

Książka dla tych, którzy nie doceniają chwil

Bardzo ciekawa. Trudno określić rozmiarem, rozwagą jej życie. Przeczytałam i polecam ją każdemu. Powinni ją przeczytać ludzie, którzy nie doceniają chwil, kłócą się o drobnostki, a powagę chwili maja za nic. Życie jest zbyt krótkie, aby go nie doceniać. Kochajmy ludzi, bo tak szybko odchodzą...
Recenzent: Ewa Hałas

Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna

Bolał ją brzuch. W biegu, między licznymi zajęciami wpadła do lekarza. To miało być rutynowe badanie. Diagnoza przeraziła wszystkich. Rak złośliwy, z licznymi przerzutami. Walczyła z nim przez ponad dwa lata.

Śmiertelna choroba i nieposkromiony apetyt na życie. Joasia cieszyła się każdą chwilą spędzaną z najbliższymi i pisała blog. Była szczęśliwa.

Chustka to nie tylko zapis zmagania się z chorobą, ale przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości do synka, Niemęża i życia. To także opowieść o niezwykłym spotkaniu: Joanna, skupiona na pracy bizneswoman, i Niemąż, mężczyzna z przeszłością, skazany i wciąż walczący o swą niewinność. O tym uczuciu i życiowej przemianie on sam napisze w książce "Nieżona".

Niepokorna, piękna, ciepła i otwarta, dowcipna i często kontrowersyjna. Otwarcie mówiła o seksie w czasie choroby. Przygotowywała syna na swoją śmierć. Jej blog zdobył ogromną popularność. Wzruszał i przerażał. Czytali go też ci, którzy szukali zwykłego pocieszenia.