Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Szymon Hołownia, Marcin Prokop

Bóg, kasa i rock'n'roll

Hołownia i Prokop w elektryzującej rozmowie

Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów.
Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą - to tylko niektóre wątki tej zaskakującej konfrontacji.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: A5 (144x205)

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-11-07

Materiały o książce

Marcin Prokop

”Prowadząc rozmowy składające się na tę książkę, robimy po prostu to samo co taksówkarz wiozący pasażera na lotnisko, fryzjer zakręcający klientce loki, babcie gderające w kolejce do laryngologa czy kumple spotykający się po robocie przy piwie. Przedstawiamy nasz punkt widzenia. Dyskutujemy. Spieramy się. Mówimy, co nam się wydaje. Wywalamy na stół to, co nam prywatnie w duszy gra. Tyle, że zamiast o najnowszym serialu, biuście Dody czy bieżącym kursie franka szwajcarskiego częściej gadamy o rzeczach, które mimo wszystko wydają nam się ważniejsz.”

Szymon Hołownia

”Po tej książce boję się bardziej niż kiedykolwiek, że stosowną lekcję kontemplacji dadzą mi kiedyś aniołowie. Ja będę chciał toczyć z nimi teologiczne dysputy, oni - pogrążeni w słuchaniu Morrissey'a - zacytują mi trzydziesty drugi rozdział Mądrości Syracha: „Przemów, starcze, tobie to bowiem przystoi, jednak z dokładnym wyczuciem, abyś nie przeszkadzał muzyce. A kiedy jej słuchają, nie rozwódź się mową ani nie okazuj swej mądrości w niestosownym czasie!”.”

Książkę można kupić w wersji elektronicznej w Woblink

Recenzje

Bóg, kasa i rock'n'roll - flashback
35 27
Książka Marcina Prokopa i Szymona Hołowni skierowana jest do ludzi o otwartych umysłach, takich, którzy nie boją się podjąć ryzyka odważnego myślenia. Do tych, którzy mimo że mają już poukładane pewne rzeczy, nie boją się ich zakwestionować. Daje do myślenia, zaczynamy zastanawiać się od nowa nad sprawami, które, wydawałoby się, mamy już uporządkowane. To rozmowa dwóch przyjaciół, którzy dyskutują o rzeczach ważnych i istotnych. Nie zawsze kończy się ona konsensusem, ale nie ma w niej agresji, walki o swoje racje.
>>> czytaj więcej
Rewelacyjna książka dla każdego
91 58
Szymon Hołownia opowiada o wierze, Bogu, modlitwie. Przy czym nie moralizuje, nie poucza. Hołownia w rzeczowy, jasny sposób odpowiada Marcinowi Prokopowi na jego dociekliwe pytania. Książka jest bardzo wciągająca. Uważam, że jest dobrą lekturą dla niedowiarków, dla tych którzy mają negatywny stosunek do Kościoła. Poza tym poczucie humoru obu panów jest świetną oprawą książki. Czyta się lekko i przyjemnie.
>>> czytaj więcej
Porozmawiajmy jak katolik z ateistą...
81 50
Na początek pytanie - o czym najczęściej dyskutują Polacy?
Odpowiedzi będzie pewnie sporo - o pracy, nieciekawym szefie, różnego rodzaju kłopotach (uwielbiamy przecież narzekać), o sąsiadach, teściowej (temat rzeka...) i o Kościele. I mam czasem takie wrażenie, że ten ostatni temat wzbudza największe emocje i kontrowersje. Trochę to może dziwne, bo ponoć ponad 90% naszego społeczeństwa to katolicy, więc z założenia powinniśmy mieć zbieżne poglądy na temat wiary i etyki chrześcijańskiej. A w rzeczywistości takie dyskusje światopoglądowe dosyć często kończą się tzw. nieporozumieniem towarzyskim, żeby nie użyć bardziej dosadnego sformułowania.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.