Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Bliżej słońca

Richard Paul Evans

Bliżej słońca

Tłumaczenie: Dorota Kaczor

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym

„Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy”. 

Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat.  Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci.
Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce.  

~~~~

Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca - gdzieś na krańcach świata - wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w nim charyzmatyczny opiekun dzieci Paul Cook? Czy w dalekiej dżungli można zmierzyć się ze swoimi lękami i nauczyć się patrzeć na życie inaczej? 

~~~~ 

Bliżej słońca to prawdziwa historia, którą opowiedział Richardowi Paulowi Evansowi jej główny bohater - Paul Cook - podczas misji humanitarnej w Peru. Jest to opowieść o narodzinach nieoczekiwanego uczucia, które zbliżyło do siebie więcej niż dwa serca.

Oprawa miękka

Format: a5

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Tytuł oryginalny: The Sunflower

Tłumaczenie: Dorota Kaczor

Recenzje

Ciepła i wzruszająca opowieść
70 57
"Bliżej słońca" to powieść Richarda Paula Evansa, która kilka lat wcześniej była wydana pod tytułem "Słonecznik". Kiedy zaczęłam ją czytać, przypomniałam sobie, że już kiedyś miałam ją rękach, jednak z przyjemnością przeczytałam po raz kolejny. To ciepła i wzruszająca opowieść - cóż się dziwić, takie książki pisze Evans i dlatego tak je lubię.
>>> czytaj więcej
Bliżej świata marzeń
74 47
Książkę dostałam w prezencie od mamy, której poleciła ją sprzedawczyni w księgarni. Nie znałam wcześniej tego autora, nie miałam styczności z jego twórczością.

Historia prosta: Christina - załamana, porzucona przez narzeczonego na tydzień przed ślubem, za namową przyjaciółki wyjeżdża jako wolontariuszka na 10 dni do Peru. Tam poznaje Paula - lekarza, który prowadzi sierociniec. I oczywiście od pierwszych chwil czują do siebie sympatię.


>>> czytaj więcej
Lekarstwo na złamane serce
131 59
Na zakup kolejnej książki Richarda Paula Evansa nikt nie musiał mnie namawiać, szczerze powiem, że nie czytałam nawet recenzji przed kupnem tej książki bo wiedziałam, że mogę ją nabyć w ciemno i na pewno będę z niej zadowolona, tak też się stało.
Bliżej słońca" to książka, którą czyta się bardzo lekko, ja ją wręcz wchłonęłam, każde odłożenie jej na chwilę, bo przecież nie samą książką człowiek żyje, było dla mnie trudne. Doskonała pozycja do zabrania na urlop, odprężająca, pełna ciepła i uwierzenia, że nawet najtrudniejsze zawirowania życiowe można przejść, wiary, że może być lepiej, wiary, że miłość stracona może się pojawić się na nowo, w innym kształcie. Może nie dzisiaj, nie jutro ale się pojawi.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.