Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Bliżej słońca

Bliżej świata marzeń

Książkę dostałam w prezencie od mamy, której poleciła ją sprzedawczyni w księgarni. Nie znałam wcześniej tego autora, nie miałam styczności z jego twórczością.

Historia prosta: Christina - załamana, porzucona przez narzeczonego na tydzień przed ślubem, za namową przyjaciółki wyjeżdża jako wolontariuszka na 10 dni do Peru. Tam poznaje Paula - lekarza, który prowadzi sierociniec. I oczywiście od pierwszych chwil czują do siebie sympatię.
Jednak myślę, że życie przecież też pisze proste historie. W prostocie jest piękno tej historii.
Ciepła opowieść o dwojgu ludzi, którzy mają za sobą złe doświadczenia, ale potrafią spojrzeć na siebie z sympatią.
Splot cudownych zdarzeń, kilka zaskakujących momentów, fajne opisy sprawiają, że książka jest lekka, miła i przyjemna. Idealna na letnie popołudnie, a jeszcze bardzie na zimowe kiedy przeniesienie nas do ciepłego Peru.
Polecam.


Recenzent: Justyna Mariasiewicz

Richard Paul Evans

Bliżej słońca

Tłumaczenie: Dorota Kaczor

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym

„Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy”. 

Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat.  Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci.
Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce.  

~~~~

Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca - gdzieś na krańcach świata - wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w nim charyzmatyczny opiekun dzieci Paul Cook? Czy w dalekiej dżungli można zmierzyć się ze swoimi lękami i nauczyć się patrzeć na życie inaczej? 

~~~~ 

Bliżej słońca to prawdziwa historia, którą opowiedział Richardowi Paulowi Evansowi jej główny bohater - Paul Cook - podczas misji humanitarnej w Peru. Jest to opowieść o narodzinach nieoczekiwanego uczucia, które zbliżyło do siebie więcej niż dwa serca.