Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Candace Bushnell

1 grudnia Candace Bushnell kończy 50 lat. Autorka, która kilkanaście lat temu zrewolucjonizowała myślenie o singlach, ich związkach i seksie, przekracza granicę, której obawia się wiele kobiet. Jednak patrząc na Candace Bushnell, Madonnę czy Michelle Pfeiffer (wszystkie skończyły w tym roku 50 lat), nie sposób nie wierzyć, że istnieją kobiety, które z upływem lat swoją osobowością, urodą, dynamiką, z niewielką pomocą chirurga plastycznego ustanawiają nowe ramy tego, co nazywamy młodością.
Co Candace Bushnell myśli 

...o seksie?
Jakaś część mnie postrzega seks jako formę komunikacji. Idealnie byłoby, gdyby ta komunikacja zachodziła między mężem i żoną... ale czasem, no cóż, zdarza się po prostu dorosłym ludziom. Seks w wielkim mieście nigdy nie był tak naprawdę o seksie. To tylko lukier na torcie. Sukces obecnie pełni rolę seksu.


...o silnych kobietach?
Kobiety, które mają władzę, i kobiety, które mają pieniądze, są bardzo niewygodne dla naszego społeczeństwa. One nie szukają Mr Biga. One chcą nim być. Nie mamy nic przeciwko gwiazdom filmowym, które mają mnóstwo pieniędzy. Nie mamy nic przeciwko kobietom, które znajdują bogatych mężów i mają mnóstwo pieniędzy. Ale kobiety, które są niezależne i zarabiają mnóstwo pieniędzy - to już jest problem.


...o tym, co wypada?
Wspaniałe jest to, że nie musisz dalej robić tego, co robiłaś, mając 30 lat. Poza tym, to nie wygląda dobrze, gdy zbliżasz się do pięćdziesiątki i bawisz się w nocnym klubie. Ci, którzy tam chadzają, mogą być twoimi dziećmi. 
24.09.2012

Candace Bushnell

Piąta Aleja

Tłumaczenie Anna Gralak Wydanie kieszonkoweRok wydania: 2012
więcej
25.06.2012

Candace Bushnell

Za wszelką cenę

Tłumaczenie Michał Juszkiewicz Wydanie kieszonkoweRok wydania: 2012
więcej
17.10.2011

Candace Bushnell

Carrie w wielkim mieście

Tłumaczenie Anna Gralak Oprawa miękkaRok wydania: 2011
więcej
12.05.2010

Candace Bushnell

Dzienniki Carrie

Tłumaczenie Anna Gralak Oprawa miękkaRok wydania: 2010
więcej
09.12.2008

Candace Bushnell

Szminka w wielkim mieście

Tłumaczenie Małgorzata Hesko-Kołodzińska Oprawa twardaRok wydania: 2008
więcej