Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

16.05.2019

Zapraszamy na Przesłuchanie literackie

Przez 18 lat, nakrywając stół do kolacji wigilijnej, zostawiała jedno wolne miejsce. Nie dla zbłąkanego wędrowca, tylko dla własnego syna, niesprawiedliwie skazanego za gwałt i morderstwo. W czwartek zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Głuszakiem, autorem książki "Walka przez łzy" - poruszającej historii o walce o sprawiedliwość.

Tym razem spotkanie w cyklu #opartenafaktach będzie miało formułę przesłuchania literackiego.

Przesłuchiwany: Grzegorz Głuszak

Przesłuchująca: Anna Śmigulec

Sprawa: Walka przez łzy. Matka Tomasza Komendy Teresa Klemańska

Kiedy zapadł wyrok skazujący jej dziecko na 25 lat więzienia, jej świat się rozsypał. Jednak nie poddała się i walczyła o syna do ostatniej łzy, do momentu, kiedy usłyszała, że jest niewinny. Teraz walczy o jego codzienność i uczy, jak żyć w świecie, który tak bardzo się zmienił.

Podczas spotkania z reporterem Grzegorzem Głuszakiem porozmawiamy o stawianiu czoła opresyjnemu systemowi, działaniu sądów, prokuratury, mediów oraz walce o sprawiedliwość, wolność i dobre imię. Dyskusja będzie się toczyła wokół jego najnowszej książki, opisującej historię matki Tomasza Komendy - Teresy Klemańskiej.

Zapraszamy 16 maja o godzinie 19 do Kawiarni Literackiej w Krakowie (ul. Krakowska 41)

Bezpłatne wejściówki na spotkanie można pobierać tutaj: https://walkaprzezlzy.evenea.pl

Kiedy zapadł wyrok skazujący jej dziecko na 25 lat więzienia, jej świat się rozsypał. Jednak nie poddała się i walczyła o syna – Tomasza Komendę – do ostatniej łzy, do momentu, kiedy usłyszała, że jest niewinny. Teraz walczy o jego codzienność i uczy, jak żyć w świecie, który tak bardzo się zmienił.

Przez 18 lat, nakrywając stół do kolacji wigilijnej, zostawiała jedno wolne miejsce. Nie dla zbłąkanego wędrowca, tylko dla własnego syna, niesprawiedliwie skazanego za gwałt i morderstwo.

Stała pod drzwiami więzienia i krzyczała, że jeśli on się zabije, ona zrobi to samo.
Krążyła po mediach, prokuraturach, odwiedzała prawników z dokumentami w reklamówce, przekonując, że jej dziecko jest niewinne. I mimo że nikt jej nie wierzył, ona nigdy nie utraciła wiary.

"Walka przez łzy" to zapis dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły całą rodziną. To historia kobiety, która mimo przeciwności losu stawiła czoła opresyjnemu systemowi i podjęła najtrudniejszą walkę – walkę o własne dziecko i rodzinę.

To opowieść o oddaniu, poświęceniu i przede wszystkim o niezwykłej sile matczynej miłości, która potrafi rozerwać więzienne kraty.