Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

05.08.2020

Trwa Festiwal Stolica Języka Polskiego

„Po długim okresie niepewności możemy jednak zaprosić Państwa do Szczebrzeszyna i Zamościa, by wspólnie cieszyć się z przepięknego Roztocza i uczestniczyć w pasjonujących dyskusjach o literaturze i języku", piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy festiwalu. „Patronem tegorocznej edycji Stolicy Języka Polskiego jest Cyprian Kamil Norwid - wybitny twórca romantyczny, poeta, prozaik, dramatopisarz, rzeźbiarz i rysownik, który w centrum uwagi stawiał zwykłego człowieka umieszczonego w problematyce uniwersalnej. Będziemy sięgać do jego niełatwej, wymagającej twórczości, wyprzedzającej swoją epokę, pochylimy się też nad bolesną biografią poety".

Przed nami jeszcze spotkanie autorskie z laureatką Paszportu Polityki Dominiką Słowik. Zapraszamy w piątek 7 sierpnia o godz. 12. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szot.
Natomiast w sobotę o godz. 10 z czytelnikami spotka się Wojciech Bonowicz. Będzie odpowiadał na pytania dotyczące biografii Tischnera, ale też własnej twórczości poetyckiej.
W czasie festiwalu tradycyjnie zostaną wręczone nagrody - Nagroda Wielkiego Redaktora i Nagroda „Człowiek Słowa". W galerii festiwalowej są prezentowane obrazy Stanisława Baja. Działa też Mała Stolica Języka Polskiego przeznaczona dla najmłodszych.

Książki