Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Najtrudniej dostrzec rzeczywistość.

Miasteczko w Dolinie Zmornickiej oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Czy uda się otworzyć od zawsze zamknięte drzwi i odkryć najściślej strzeżony sekret? Cukrówkę coraz gęściej spowija niebezpieczeństwo i lepki mrok...

W drugiej po entuzjastycznie przyjętym Atlasie: Doppelganger powieści Dominika Słowik po mistrzowsku zaciera granice między możliwym i niemożliwym, by zabrać czytelnika w gąszcz niewyjaśnialnych zjawisk codzienności i ścieżek pamięci.

Dominika Słowik – finalistka Nagrody Literackiej Gdynia za debiut Atlas: Doppelganger. Mieszka w Krakowie.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 624

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2019-09-02

ISBN: 978-83-240-6798-5

Przeczytaj także

Adaptacja „Zimowli” na deskach Teatru Słowackiego!
Na podstawie bestsellerowej, nagrodzonej Paszportem „Polityki" powieści Dominiki Słowik, we współpracy z pisarką powstał spektakl w reżyserii Jakuba Roszkowskiego.
>>> czytaj więcej
Znowu czytam! Ruszyła kolejna akcja czytaj.pl
Znów można czytać za darmo! Przez cały listopad możecie przeczytać 12 najświeższych tytułów popularnych i uznanych autorów! Wśród nich „Zimowla" Dominiki Słowik, laureatki Paszportu „Polityki" 2019 i finalistki Nagrody Literackiej Gdynia.
>>> czytaj więcej
Trwa Festiwal Stolica Języka Polskiego
Zapraszamy do Szczebrzeszyna na spotkanie z Dominiką Słowik i Wojciechem Bonowiczem!
>>> czytaj więcej
Dominika Słowik laureatką Paszportów POLITYKI
Paszport Polityki w kategorii literatura otrzymała Dominika Słowik za książkę „Zimowla". Jury uhonorowało ją za „wciągającą, wielopoziomową i pełną zagadek opowieść o rodzinie, historii najnowszej i o Polsce - »kraju, w którym przeszłość to najlepszy kapitał na przyszłość«".
>>> czytaj więcej
"Zimowla" nominowana do nagrody Odkrycie Empiku 2019 w kategorii Literatura!
Z radością informujemy, że „Zimowla" Dominiki Słowik otrzymała nominację do nagrody Odkrycie Empiku 2019 w kategorii Literatura!
>>> czytaj więcej
Dominika Słowik z nominacją do Paszportu Polityki
Dominika Słowik, nasza autorka, otrzymała nominację do Paszportów POLITYKI za oryginalne spojrzenie na lata 80. i 90. w powieści „Zimowla"!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.