Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

20.11.2014

Serce Gagi 2014 dla Joanny Olech i Andrzeja Maleszki

Dwóch autorów Wydawnictwa Znak Emotikon zostało nagrodzonych w plebiscycie Serca Gagi 2014 Patronat honorowy nad plebiscytem objął Rzecznik Praw Dziecka.

Nagrodzony został Andrzej Maleszka, autor bestsellerowej serii dla dzieci i młodzieży Magiczne Drzewo w kategorii człowiek, który inspiruje, za zrozumienie świata najmłodszych nie tylko w bestsellerowej serii „Magiczne Drzewo".

Andrzej Maleszka - reżyser filmowy, autor scenariuszy, powieści i sztuk teatralnych. Jest zdobywcą „telewizyjnego Oscara" EMMY AWARD oraz kilkudziesięciu nagród na festiwalach filmowych w Nowym Jorku, Chicago, Monachium, Kairze i innych. W tym roku ukazał się już szósty tom serii Magiczne Drzewo. Cień smoka.

Nagrodę w kategorii człowiek, który nas edukuje otrzymała również Joanna Olech, autorka m.in. Pompona w rodzinie Fisiów, za nową jakość w książkach dla dzieci.

Joanna Olech - autorka książek dla dzieci i młodzieży, z wykształcenia graficzka. Pisze artykuły o literaturze dziecięcej w „Tygodniku Powszechnym", „Rzeczpospolitej", „Nowych Książkach" i „Gazecie Wyborczej". Od roku 2007 zasiada w zarządzie Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY).

W Wydawnictwie Znak Emotikon ukazały się m. in.: Pompon w rodzinie Fisiów, Pulpet i Prudencja czy Pompon na wakacjach.

Serca Gagi 2014 to druga edycja ogólnopolskiego plebiscytu wyróżniającego Najlepszych dla dzieci organizowanego przez miesięcznik Gaga. Doceniono osobowości, twórców oraz instytucje, którzy w szczególny sposób wyróżniły się w roku 2014 osiągnięciami na rzecz dzieci.Nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach.

Zwycięzcy zostali wyłonieni przez członków Kapituły, do której zostali zaproszeni rodzice, znani i lubiani: Małgorzata Ohme, przewodnicząca Kapituły i red. naczelna magazynu „Gaga ", oraz Odeta Moro, Joanna Koroniewska, Karolina Malinowska, Grzegorz Kasdepke, Jacek Rozenek i Beata Jewiarz.

Gala odbyła się 20 listopada 2014 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

GRATULUJEMY NASZYM AUTOROM!

fot.Tymoteusz Lekler (JO) i Maciej Dyczkowski/Forum Film (AM)

Książki