Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Joanna Olech

Pompon w rodzinie Fisiów

"Pompon w rodzinie Fisiów" to bardzo niebanalna historia pewnego smoka

Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie. Miał dwoje oddanych opiekunów – dzieci państwa Fisiów – Malwinę i Gniewosza, którzy pewnego dnia zabrali go nawet na zieloną szkołę. 

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6–10 lat, napisana z wielkim poczuciem humoru, jest też zbiorem świetnych obserwacji życia rodzinnego i satyrą na dzisiejszą rzeczywistość. Joanna Olech jest także autorką ilustracji.


 Zapraszamy na wyjątkową stronę: http://pompon.bloog.pl, czyli blog Pompona z rodziny Fisiów!

Oprawa twarda

Format: 145x185

Liczba stron: 144

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2007-05-08

ISBN: 978-83-240-1943-4

Przeczytaj także

Serce Gagi 2014 dla Joanny Olech i Andrzeja Maleszki
Tytuł „Człowieka, który inspiruje" otrzymał autor serii Magiczne Drzewo za zrozumienie świata najmłodszych. Joannę Olech doceniono jako „Człowieka, który edukuje" za nową jakość w książkach dla dzieci.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Zapraszamy na wyjątkową stronę smoka Pompona

Recenzje

Książka dla dzieci, dorosłych i... smoków!
15 9
„Pompon w rodzinie Fisiów" to jedna z kilku książek Joanny Olech należących do serii „Przygody Pompona". Fakt iż dawno skończyłam już szkołę podstawową, a nawet wszystkie inne szkoły w ofercie edukacyjnej, spowodował, że nie byłam do końca przekonana, czy obecnie czytanie tego typu lektur, przeznaczonych dla nieco jednak odmiennej grupy wiekowej, to świetny pomysł. Miałam jednak ochotę na coś luźnego i zabawnego, a za czasów młodocianych wielbiłam się w humorze wspaniałej i barwnej opowieści o Dynastii Miziołków właśnie autorstwa Joanny Olech.
>>> czytaj więcej
Smok na pochmurny dzień
87 33
Pompon w rodzinie Fisiów autorstwa Joanny Olech opowiada o przygodach małego smoka zaadoptowanego przez przeciętną rodzinę. Opowieść jest pisana z humorem, nie można się przy niej nudzić. Jest idealną lekturą na rozbawienie w pochmuny, deszczowy dzień. Naucza nas, że nie należy nikogo traktować gorzej, jeśli jest inny, bo wszyscy jesteśmy równi.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.