Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Pompon w rodzinie Fisiów

Książka dla dzieci, dorosłych i... smoków!

„Pompon w rodzinie Fisiów" to jedna z kilku książek Joanny Olech należących do serii „Przygody Pompona". Fakt iż dawno skończyłam już szkołę podstawową, a nawet wszystkie inne szkoły w ofercie edukacyjnej, spowodował, że nie byłam do końca przekonana, czy obecnie czytanie tego typu lektur, przeznaczonych dla nieco jednak odmiennej grupy wiekowej, to świetny pomysł. Miałam jednak ochotę na coś luźnego i zabawnego, a za czasów młodocianych wielbiłam się w humorze wspaniałej i barwnej opowieści o Dynastii Miziołków właśnie autorstwa Joanny Olech.

Była to jedna z książek, które wzbudzały uśmiech na mojej twarzy i do których systematycznie powracałam, by poprawić sobie samopoczucie. Sięgnęłam więc do mądrości Internetu i moim oczom ukazała się osobliwa seria przygód smoka o wdzięcznym imieniu Pompon. Nie mogąc sobie odmówić (mimo, iż wydawało się to niepoważne w moim przypadku) rozpoczęłam czytanie.

Książka jest idealnym „poprawiaczem humoru" dla każdego. Wspaniałe (jak zwykle) ilustracje autorstwa samej pisarki dopełniają idealnie całość treści i wszelkie wyobrażenia, które tworzą się podczas czytania w ludzkim umyśle. Kolejna fantastyczna książka na chandrę, ale przede wszystkim historia, która uczy i pokazuje świat od całkiem innej strony- smoczej strony! Ubrana w barwne słownictwo, pełne nauki dla każdego. Dla dzieci - pouczeń płynących bezpośrednio z faktów dziejących się w życiu rodziny Fisiów i smoka Pompona; dla starszych - wiązek mądrości przebijających się z umiejętności czytania między wierszami. Wywoła uśmiech na niejednej twarzy i z całą pewnością każdy czytelnik znajdzie w niej odwołania do własnego życia, rodziny, sąsiedztwa, otoczenia - a to sprawi, że jeszcze chętniej będzie czytał kolejne strony. Polecam serdecznie.


Recenzent: Barbara Kasprzyk

"Pompon w rodzinie Fisiów" to bardzo niebanalna historia pewnego smoka

Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie. Miał dwoje oddanych opiekunów – dzieci państwa Fisiów – Malwinę i Gniewosza, którzy pewnego dnia zabrali go nawet na zieloną szkołę. 

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6–10 lat, napisana z wielkim poczuciem humoru, jest też zbiorem świetnych obserwacji życia rodzinnego i satyrą na dzisiejszą rzeczywistość. Joanna Olech jest także autorką ilustracji.


 Zapraszamy na wyjątkową stronę: http://pompon.bloog.pl, czyli blog Pompona z rodziny Fisiów!