Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

09.06.2016

"On" Zośki Papużanki Krakowską Książką Miesiąca

W czwartek 9 czerwca zapraszamy spotkanie z Zośką Papużanką i wręczenkie nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca za jej najnowszą powieść „On".

- „On" to książka, której najważniejszym tematem jest relacja matki i dziecka. Dziecka odrzuconego przez wszystkich rówieśników, niespełniającego standardów i norm narzucanych mu przez czas i społeczeństwo, chociaż dziwne to, prawdę mówiąc, normy, dziwny czas. Dziecka, które matka chce kochać i kocha, ale jednak ta miłość jest dla niej trudnością. Miłość do dziecka jest zawsze trudnością i wyborem. Chciałam napisać książkę, w której granica między wyborem a trudnością byłaby widoczna, ale nierozstrzygnięta, płynna, bo chyba jednoznacznego rozstrzygnięcia tutaj podać nie można - napisała autorka.

Spotkanie odbędzie się w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie (ul. Mikołajska 2) o godz. 18. Książkę zaprezentuje prof. Stanisław Burkot, a spotkanie poprowadzi Marcin Wilk. Zapraszamy.

Nowa powieść autorki „Szopki” nominowanej do Nagrody Nike i Paszportów Polityki

Jest taki sobie. Źle się uczy. Nie zadaje pytań. Gubi zeszyty, obgryza paznokcie. Nie spełni żadnych ambicji. Nie będzie nikim ważnym. Wszyscy się z niego śmieją. Jest jednym wielkim rozczarowaniem.
Miała go kochać i być dumna. A głównie się wstydzi.


Bohater najnowszej powieści Zośki Papużanki nie nadaje się na bohatera powieści. Jak kochać kogoś, kogo łatwiej się wstydzić? Co zrobić, gdy rzeczywistość za nic sobie ma nasze oczekiwania i przybiera kształt, którego nie chcemy?

Nowa książka w serii PROZA.PL