Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

On

Nowa powieść autorki „Szopki” nominowanej do Nagrody Nike i Paszportów Polityki

Jest taki sobie. Źle się uczy. Nie zadaje pytań. Gubi zeszyty, obgryza paznokcie. Nie spełni żadnych ambicji. Nie będzie nikim ważnym. Wszyscy się z niego śmieją. Jest jednym wielkim rozczarowaniem.
Miała go kochać i być dumna. A głównie się wstydzi.


Bohater najnowszej powieści Zośki Papużanki nie nadaje się na bohatera powieści. Jak kochać kogoś, kogo łatwiej się wstydzić? Co zrobić, gdy rzeczywistość za nic sobie ma nasze oczekiwania i przybiera kształt, którego nie chcemy?

Nowa książka w serii PROZA.PL

Oprawa twarda

Format: 124x195mm

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-03-14

ISBN: 978-83-240-3609-7

Przeczytaj także

Zośka Papużanka nominowana do nagrody literackiej Gryfia
Podczas Warszawskich Targów Książki ogłoszono nominacje do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Do nagrody nominowano pięć autorek, m.in. Zośkę Papużankę za książkę "On" wydaną w serii proza.pl w Znak Literanova.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z redaktorem
Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na nowy cykl spotkań, stworzony specjalnie dla amatorów pisarstwa. Gośćmi będą redaktorzy mainstreamowych wydawnictw, którzy nie tylko wiedzą wszystko o rynku wydawniczym w Polsce, ale też często go kształtują. Pierwsze spotkanie z cyklu będzie dotyczyć literatury pięknej, a gościem Marii Kuli - prowadzącej spotkanie - będzie Agata Pieniążek, redaktorka nabywająca polską prozę w wydawnictwie Znak Literanova.
>>> czytaj więcej
Zośka Papużanka nominowana do Paszportów Polityki
Zośka Papużanka, autorka powieści „On" wydanej w serii proza.pl w Znak Literanova, została nominowana do Paszportów Polityki w kategorii literatura.
>>> czytaj więcej
Ruszają Targi Książki w Krakowie!
27 października ruszają 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie! Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będziecie mogli obejrzeć i kupić nowości i bestsellery Znaku oraz spotkać się z pisarzami i zdobyć ich autograf!
>>> czytaj więcej
Znamy zwycięzców konkursu KRYTYKA NOVA
Mamy przyjemność ogłosić, że pisarka Sylwia Chutnik, redaktor Agata Pieniążek oraz zespół Biura Prasowego Znak Literanova rozstrzygnęli konkurs KRYTYKA NOVA.
>>> czytaj więcej
"On" Zośki Papużanki Krakowską Książką Miesiąca
W czwartek 9 czerwca zapraszamy spotkanie z Zośką Papużanką i wręczenie nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca za jej najnowszą powieść „On".
>>> czytaj więcej
Najlepsze pomysły na Dzień Matki
Zbliża się Dzień Matki. Co podarować? Oczywiście najlepiej dobrą książkę. A takich nie brakuje w naszych propozycjach.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Zośką Papużanką w księgarni Autorskiej
W sobotę 21 maja zapraszamy do księgarni Autorskiej w Warszawie na spotkanie z Zośką Papużanką i rozmowę o jej najnowszej książce „On".
>>> czytaj więcej
Nowe oblicze krytyki literackiej - płatny staż do zdobycia
Przygotowaliśmy konkurs dla studentów, w którym do wygrania jest płatny staż w wydawnictwie Znak, pakiety książek i czytnik Kindle. Co trzeba zrobić?
>>> czytaj więcej
Sortownia losów - Piotr Kofta o książce Zośki Papużanki „On"
„On" funduje nam podróż w czasie - o trzy dekady w przeszłość. Ale jest to podróż nietypowa. Nostalgiczna, jak to wędrówka w czas dzieciństwa, ale nie sentymentalna. Zabawna, ale niewyręczająca się łatwą karykaturą.
>>> czytaj więcej
Papużanka w ogniu pytań
Zośka Papużanka dołączyła do grona pisarzy wydających w prestiżowej serii PROZA.PL. Przeczytajcie wywiad z autorką książki "On".
>>> czytaj więcej
Nowa książka w serii proza.pl
W prestiżowej serii proza.pl ukazuje się „On" - druga powieść Zośki Papużanki. Jej debiut „Szopka" zyskał duży aplauz wśród krytyków literackich, popularność wśród czytelników i przyniósł autorce nominacje do NIKE i Paszportu Polityki.
>>> czytaj więcej
Spotkanie autorskie z Zośką Papużanką
W czwartek 10 marca zapraszamy do krakowskiej księgarni Pod Globusem (ul. Długa 1) na spotkanie z Zośką Paużanką, autorką głośnego debiutu „Szopka". Teraz będzie opowiadać o bohaterze swojej najnowszej powieści "On".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.