Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.12.2016

Najlepsze powieści pod choinkę!

Dziś kolejne propozycje książek, które będą wspaniałymi prezentami pod choinkę. Zobaczcie, jakie powieści sprawią radość Waszym bliskim!

 

Każda nowa powieść noblisty Mario Vargasa Llosy to wydarzenie. Nie inaczej jest z „Dzielnicą występku". W mroczny trójkąt media - seks - polityka uwikłany może zostać każdy i niewiele trzeba, by zniszczyć komuś życie. Llosa, mistrz literackiej prowokacji, uwodzi czytelnika od pierwszej strony, odkrywa przed nim świat niebezpiecznych związków, morderstw, skandali i ujadających bulwarówek. W "Dzielnicy występku" mieszają się elity i pospólstwo, a wszystko to skąpane w wybujałym erotyzmie, który uchodzi tylko Llosie.

 

"Mistrz i Małgorzata" to nie tylko jedna z najważniejszych powieści XX wieku, ale jedno z najbardziej tajemniczych dzieł światowej literatury, pełne zagadek, symboli, niedopowiedzeń. Mogłoby się wydawać, że o arcydziele Bułhakowa powiedziano już wszystko. Po 50 latach od ukazania się książki Grzegorz Przebinda wraz z żoną Leokadią i synem Igorem udowadniają swym nowym tłumaczeniem, że to nieprawda. Odkrywają kolejne warstwy fascynującej historii, rozwiewają wątpliwości i polemizują z poprzednimi przekładami. Oferują nowy klucz do odczytania tej wielkiej księgi, przybliżając ją współczesnemu czytelnikowi.

Miłośnikom dobrej prozy proponujemy dwa tomy monumentalnej, przerażającej i pięknej zarazem powieści, rozgrywającej się na tle zmieniającej się Europy XX wieku. „Ósme życie". To jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie dręczonych przeszłością głosów młodego pokolenia przypominający o wciąż nieodrobionej lekcji historii Europy. Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, wielkie namiętności i cudowny, plastyczny styl.

Warto także sięgnąć po pierwszą po nagrodzie Nike powieść Joanny Bator „Rok Królika". Autorka bestsellerowych romansów historycznych Julia Mrok kieruje się dwoma pragnieniami: rozkoszy i opowieści. By je zaspokoić, z nikim się nie liczy i nie zważa na skutki swoich poczynań, ale kiedy posuwa się za daleko, w końcu musi zniknąć z własnego życia.
Zmienia tożsamość i wygląd, opuszcza swoich dwóch kochanków. Z Warszawy wyjeżdża do Ząbkowic Śląskich - miasteczka, do którego bardziej pasuje dawna nazwa Frankenstein.

 

Mamy też coś dla młodszych czytelników. „Niebezpieczne kłamstwa". Stella była świadkiem groźnego przestępstwa, została objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Jej życie rozpadło się na milion kawałków.

 

 

 

A żeby wczuć się w atmosferę Świąt, sięgnijcie po nową powieść Magdaleny Kordel „Anioł do wynajęcia". Michalina ma kłopoty. Została sama, bez środków do życia i bez dachu nad głową. Cały świat wydaje się być przeciwko niej. Kiedy jest już tak źle, że zaczyna tracić nadzieję, ktoś niespodziewanie zaprasza ją na kubek herbaty z cynamonem. Ktoś wysłucha z uwagą, przygarnie do serca, da nadzieję. Czy jednak tam w górze ktoś nad nią czuwa? Dobry duch, zaginiony Anioł Stróż?
Wszystkie książki kupicie na znak.com.pl