Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mario Vargas Llosa

Dzielnica występku

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Jedno zdjęcie wystarczy, by wywołać burzę

Quique ma wszystko: kochającą żonę, dobrze prosperujący biznes, zaufane grono przyjaciół. Prowadzi życie idealne do chwili, kiedy w jego gabinecie pojawia się człowiek w żółtych butach i z drwiącym wyrazem twarzy wręcza mu grubą kopertę pełną zdjęć.

Quique szybko przekona się, że to nie wybuchające wokół bomby powinny budzić jego lęk, lecz że największe zagrożenie może czaić się za drzwiami jego sypialni.
W mroczny trójkąt media – seks – polityka uwikłany może zostać każdy i niewiele trzeba, by zniszczyć komuś życie. Mario Vargas Llosa, mistrz literackiej prowokacji, uwodzi czytelnika od pierwszej strony, odkrywa przed nim świat niebezpiecznych związków, morderstw, skandali i ujadających bulwarówek. W "Dzielnicy występku" mieszają się elity i pospólstwo, a wszystko to skąpane w wybujałym erotyzmie, który uchodzi tylko Llosie.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-11-07

ISBN: 978-83-240-4344-6

Tytuł oryginalny: Cinco esquinas

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Przeczytaj także

Najlepsze powieści pod choinkę!
Dziś kolejne propozycje książek, które będą wspaniałymi prezentami pod choinkę. Zobaczcie, jakie powieści sprawią radość Waszym bliskim!
>>> czytaj więcej
Jedno zdjęcie wystarczy, by wywołać burzę
Enrique Cárdenas nie przypuszczał, że jednorazowy, pikantny incydent tak bardzo wpłynie na jego życie. Nie, nie tylko prywatne - za sprawą jednego, wymownego zdjęcia może się rozpaść jego małżeństwo, załamać kariera zawodowa i zmienić układ sił politycznych w kraju.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Alberto Fuguet, „Que pasa”

„Dzielnica występku” to dowód na świetną formę autora. (…) powieść ta - krótka, błyskotliwa, intensywna, i uzależniająca - zdaje się być powrotem Llosy do jego ulubionych tematów.

Sandeep Chakravorty, The Wire

Przez „Dzielnicę występku” przepływają trzy prądy: polityka, korupcja i prasa bulwarowa. Jako spoiwa Vargas Llosa używa śmiałej erotyki. Nikt tak jak on nie potrafi posługiwać się kolokwializmami, by oddać intymność, seksualność i zmysłowość. Tylko jemu to przystoi. Każdy inny autor, który sięgnąłby po taką dosłowność, prędko popadłby w wulgarność, a nawet pornografię.

Andrés Ibáñez, „ABC”

Oto „Dzielnica występku”, nowa powieść noblisty. Historia z wątkiem lesbijskim i motywami politycznymi. Jej podstawowa zaleta: nie można się od niej oderwać.

Nadal Suau, „El Cultural”

Mario Vargas Llosa od pięciu dekad należy do najbardziej utalentowanych architektów opowieści. (…) Nowa powieść, choć ma niewielkie rozmiary, jest świetnym przykładem doskonałej struktury i poczucia rytmu.

Karolina Korwin Piotrowska

Ta książka jest wstrząsem, rodzajem zimnego prysznica, który może nam się przydać.

„Przekrój”

Llosa, który stawał niegdyś w wyborcze szranki z Fujimorim i przegrał z nim walkę o fotel prezydenta Peru, mistrzowsko łączy zmysłowość z polityką. Zmysłowa, erotyczna i zabawna historia, która chwyta nas już od pierwszej sceny i nie puszcza aż do końca.

„Gazeta Wyborcza"

(...) pisarz portretuje naszą współczesność, z nieprzezwyciężalnymi ekonomicznymi barierami, wszechwładzą ogłupiającej rozrywki i brakiem poczucia bezpieczeństwa, za które jesteśmy w stanie zapłacić nawet rezygnacją z wolności.

„Uroda życia”

Dowiedzieć się, kto tu jest czysty, niewinny, szczery to więcej niż rozwiązać najbardziej wciągającą zagadkę kryminalną. Na tym między innymi polega mistrzostwo Llosy.

Onet

Niezwykle aktualna i błyskotliwa powieść.

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.