Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

21.04.2015

"Musimy walczyć o pacjenta do końca. W 100 procentach"

Już 23 kwietnia ukaże się w księgarniach książka Mam odwagę mówić o cudzie, w której z prof. Januszem Skalskim rozmawia dziennikarka „Gościa Niedzielnego" Joanna Bątkiewicz-Brożek.

Prof. Janusz Skalski to wybitny kardiochirurg i człowiek głębokiej wiary. To on w listopadzie 2014 roku stanął na czele zespołu lekarzy walczących o życie dwuletniego Adasia, który w stanie głębokiej hipotermii trafił do krakowskiego szpitala w Prokocimiu.

O tym, czym jest cud w medycynie i życiu, co to znaczy „walczyć do końca" oraz jaka jest rola lekarza we współczesnym świecie dowiedzą się Państwo z poniższego materiału audio.

Polecamy gorąco!

Jak wyglądał dzień, w którym ratowano Adasia? Wywiad z prof. Januszem Skalskim

Trzeba walczyć do końca

O Adasiu, „cudownie ocalonym dziecku z Polski” pisały media na całym świecie – od Florydy po Singapur. Lekarz, który pomógł Panu Bogu przywrócić chłopca do życia, od wielu lat walczy o każdego młodego pacjenta. W duecie z Panem Bogiem uratował już niejedno dziecięce serce.

Prof. Janusz Skalski jest wybitnym kardiochirurgiem i człowiekiem głębokiej wiary. Stawia dobro pacjenta ponad swoje. W 2007 roku oddał własną krew noworodkowi, którego następnie operował przez kilka godzin. Jako pierwszy na świecie przeprowadził zabieg wszczepienia zastawki płucnej serca 5-letniej dziewczynce. Sam doznał zawału w trakcie walki o życie pacjenta. Jego życiorys to ważna lekcja dla każdego z nas – zawsze trzeba walczyć…