Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Janusz Skalski

Mam odwagę mówić o cudzie

Trzeba walczyć do końca

O Adasiu, „cudownie ocalonym dziecku z Polski” pisały media na całym świecie – od Florydy po Singapur. Lekarz, który pomógł Panu Bogu przywrócić chłopca do życia, od wielu lat walczy o każdego młodego pacjenta. W duecie z Panem Bogiem uratował już niejedno dziecięce serce.

Prof. Janusz Skalski jest wybitnym kardiochirurgiem i człowiekiem głębokiej wiary. Stawia dobro pacjenta ponad swoje. W 2007 roku oddał własną krew noworodkowi, którego następnie operował przez kilka godzin. Jako pierwszy na świecie przeprowadził zabieg wszczepienia zastawki płucnej serca 5-letniej dziewczynce. Sam doznał zawału w trakcie walki o życie pacjenta. Jego życiorys to ważna lekcja dla każdego z nas – zawsze trzeba walczyć…

Oprawa miękka

Format: 140 x 205

Liczba stron: 208

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-04-20

ISBN: 978-83-240-3394-2

Z lekarzem, który walczył o życie Adasia rozmawia Joanna Bątkiewicz-Brożek

Przeczytaj także

"Musimy walczyć o pacjenta do końca. W 100 procentach"
Wywiad z kardiochirurgiem prof. Januszem Skalskim, który wraz z zespołem uratował życie Adasia zagrożone najgłębszą hipotermią. Już 23 kwietnia premiera książki Mam odwagę mówić o cudzie.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

The Washington Post

Adaś to chłopiec, którego temperatura spadła do 12°C – pomimo tego, przeżył (…) Ten przypadek może mieć historyczne znaczenie. (…) Jeszcze nikomu nie udało się przetrwać tak głębokiej hipotermii.

Partnerzy


Recenzje

Kardio heros
16 15
Janusz Skalski to postać wielkiego formatu. Wybitny specjalista w dziedzinie kardiochirurgii dziecięcej, człowiek mądry i dobry, zdecydowany i twardy, ale jednocześnie pełen pokory dla rzeczy wykraczających poza racjonalne pojmowanie i ujmująco wrażliwy na drugiego człowieka.
>>> czytaj więcej
Służba zdrowia
17 14
Ostatnio zarejestrowałam wysyp książek i filmów wokół lekarzy i służby zdrowia. Nic dziwnego, skoro mamy w Polsce świetnych specjalistów, którzy każdego dnia muszą walczyć nie tylko o ludzkie istnienia, ale też z biurokracją.
>>> czytaj więcej
Ludzkie podejście do człowieka
18 16
Sporo się w Krakowie mówi o Skalskim, jego osiągnięciach, medycznych skandalach, których często był prowokatorem, ale przede wszystkim mówi się o nim w kontekście świetności. I tę właśnie świetność, mądrość, ludzkie podejście do pacjentów pokazuje w tym wywiadzie. Panie profesorze - pełne uznanie.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.