Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

10.03.2015

Janka Ochojska: „Mam piękne życie”

Janka Ochojska działaczka społeczna i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Od ponad 20 lat organizuje konwoje i pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących w różnych częściach świata, w tym dla Czeczenii, Sudanu czy Autonomii Palestyńskiej.

Dlaczego nie została astronomem? Skąd czerpie siły, by pomagać innym? Kim byli dla niej prof. Jan Sobociński i dr Lech Wierusz? Jak te postacie wpłynęły na postrzeganie przez Ochojską otaczającego ją świata i własnej niepełnosprawności? Na co przeznaczone będą pieniądze ze sprzedaży książki Świat według Janki?

W sobotę 7 marca Janina Ochojska była gościem Dzień Dobry TVN. Nie widziałeś tego materiału? Chcesz poznać odpowiedzi? Kliknij!

Jeśli chcesz usłyszeć Janinę Ochojską na żywo, zapraszamy na spotkanie z cyklu Dorwać Mistrza, które odbędzie się w najbliższy czwartek 12 marca o godz. 19.00 w krakowskim kinie Kijów Centrum. Więcej informacji tutaj.

Zapraszamy!

 

Opowieść o życiu na krawędzi. O przełamywaniu barier. O pomaganiu naprawdę.

Jedna z najbardziej znanych polskich działaczek społecznych szczerze i przenikliwie mówi o świecie, którego nie zobaczymy w mediach. O miejscach, w których najgorsze zło spotyka się z największym dobrem. O tym, jak pomagać naprawdę, a nie na niby – tak, by tę szalę przeważyć.

Janka Ochojska wraz z Polską Akcją Humanitarną od dwudziestu dwóch lat dociera
z pomocą do ponad czterdziestu krajów. Dzięki niej i PAH m.in. powstały domy dla ofiar tajfunu na Filipinach i studnie w Sudanie Południowym. Aby wydobyć z opresji najbardziej potrzebujących, szefowa PAH zdobywa fundusze, zapewnia bezpieczeństwo pracownikom na misjach w krajach ogarniętych konfliktem zbrojnym, przekonuje do robienia rzeczy niemożliwych. Codziennie pokonuje nie tylko własne ograniczenia, ale i bariery stawiane przez organizację, rządy, a nawet osoby, którym niesie wsparcie.

Janina Ochojska – założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, od wielu lat niosąca pomoc na obszarach największych konfliktów i klęsk żywiołowych. Odznaczona m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Częściowy dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom kryzysów humanitarnych.