Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

12.03.2015

Janina Ochojska bohaterem 17. spotkania z cyklu „Dorwać Mistrza”

Dorwać Mistrza to propozycja spotkań realizowanych przez wydawnictwo Znak od 2007 roku. Celem cyklu jest sprowadzenie Mistrzów z piedestału, zaproszenie ich do inspirującej wymiany myśli, czasem sprowokowanie do udziału w intelektualnym happeningu. Spotkania cieszą się wielkim zainteresowaniem publiczności, pomagając wielu ludziom - zwłaszcza młodym - w poszukiwaniu autorytetów i przewodników, dzięki którym mogą oni odnajdywać kierunki, inspirujące idee, hierarchie wartości.

Dotychczas odbyło się 16 spotkań, których bohaterami byli m.in.: Václav Havel (2007), Andrzej Szczeklik (2007), prof. Michał Heller (2008), prof. Norman Davies (2008), prof. Władysław Bartoszewski (2009), Wojciech Mann (2011), Mario Vargas Llosa (2011), Małgorzata Szejnert (2012), Wiesław Myśliwski (2013) czy Andrzej Wajda (2014).

17. spotkanie z cyklu „Dorwać Mistrza" odbędzie się w czwartek 12 marca 2015 roku w krakowskim kinie Kijów Centrum przy al. Krasińskiego 34. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

Tegorocznym Mistrzem będzie Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, od wielu lat niosąca pomoc na obszarach największych konfliktów i klęsk żywiołowych. Na scenie towarzyszyć będą jej zaproszeni goście: s. Małgorzata Chmielewska, Szymon Hołownia, Marcin Suder i Grzegorz Turnau. Spotkanie poprowadzą Marzena Zdanowska i Wojciech Bonowicz.

Inspiracją do spotkania stała się wydana w marcu 2015 roku przez wydawnictwo Znak książka Świat według Janki. To szczera, przejmująca, miejscami wręcz sensacyjna opowieść z pierwszej linii frontu. Częściowy dochód ze sprzedaży Janina Ochojska przekaże na pomoc ofiarom kryzysów humanitarnych.

Data 17. spotkania z cyklu „Dorwać Mistrza" została wybrana nie przypadkowo, to właśnie w tym dniu 60 lat wcześniej urodziła się Janina Ochojska.

Wstęp na spotkanie tylko za okazaniem zaproszenia.

Jeśli chcesz je otrzymać, prześlij chęć udziału na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer: +48 602 315 963. Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 9 marca 2015 roku. Po potwierdzeniu przybycia otrzymasz wyznaczone miejsce na widowni kina Kijów Centrum.

Serdecznie zapraszamy!

fot. Danuta Węgiel / fragmnet spotu reklamującego spotkanie

Zapraszamy na spotkanie z Janiną Ochojską - 12 marca 2015 roku o godz. 19.00

Opowieść o życiu na krawędzi. O przełamywaniu barier. O pomaganiu naprawdę.

Jedna z najbardziej znanych polskich działaczek społecznych szczerze i przenikliwie mówi o świecie, którego nie zobaczymy w mediach. O miejscach, w których najgorsze zło spotyka się z największym dobrem. O tym, jak pomagać naprawdę, a nie na niby – tak, by tę szalę przeważyć.

Janka Ochojska wraz z Polską Akcją Humanitarną od dwudziestu dwóch lat dociera
z pomocą do ponad czterdziestu krajów. Dzięki niej i PAH m.in. powstały domy dla ofiar tajfunu na Filipinach i studnie w Sudanie Południowym. Aby wydobyć z opresji najbardziej potrzebujących, szefowa PAH zdobywa fundusze, zapewnia bezpieczeństwo pracownikom na misjach w krajach ogarniętych konfliktem zbrojnym, przekonuje do robienia rzeczy niemożliwych. Codziennie pokonuje nie tylko własne ograniczenia, ale i bariery stawiane przez organizację, rządy, a nawet osoby, którym niesie wsparcie.

Janina Ochojska – założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, od wielu lat niosąca pomoc na obszarach największych konfliktów i klęsk żywiołowych. Odznaczona m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Częściowy dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom kryzysów humanitarnych.