Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

12.01.2016

Duchowe porozumienie dwojga polskich świętych

W ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Roku Świętym Miłosierdzia Wydawnictwo Znak prezentuje książkę autorki bestsellerowych biografii i reportaży Ewy Czaczkowskiej „Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia".

W swojej książce autorka opowiada o niezwykłym duchowym porozumieniu dwojga polskich świętych - mistyczki i papieża - połączonych wiarą w Boże Miłosierdzie. Przedstawia nieznane fakty dotyczące zaangażowania metropolity krakowskiego na rzecz kultu Bożego Miłosierdzia oraz pokazuje jak Karol Wojtyła przekonał Watykan i polskich biskupów do orędzia ogłoszonego światu przez siostrę Faustynę.

Książka zawiera nieznaną i nigdy dotąd nie publikowaną korespondencję przyszłego papieża z Watykanem oraz przybliża znaczenie pojęcia miłosierdzia w papieskim nauczaniu.

Książka pojawi się w księgarniach 12 stycznia.

Fot. Fot. Grzegorz Gałązka / SIPA / EAST NEWS

Przeczytaj fragment

Kto wie, jak potoczyłyby się losy orędzia o Bożym Miłosierdziu przekazanego przez Siostrę Faustynę, gdyby nie Jan Paweł II.

Jeszcze pół wieku temu Stolica Apostolska sprzeciwiała się kultowi propagowanemu przez autorkę Dzienniczka. W latach 50. większość polskich biskupów prosiła o jego wyciszenie. Z niektórych kościołów usuwano wizerunki Jezusa Miłosiernego. O tym, że Faustyna została wyniesiona na ołtarze, a jej przesłanie mogło trafić do serc milionów wiernych na całym świecie, w ogromnej mierze zadecydowały nieustępliwe działania Karola Wojtyły.

Autorka odsłania watykańskie kulisy, przedstawiając nieznane fakty dotyczące zaangażowania Wojtyły na rzecz kultu Bożego Miłosierdzia. Dociera do jego korespondencji z Watykanem z czasów, gdy był krakowskim metropolitą. Przybliża znaczenie pojęcia miłosierdzia w papieskim nauczaniu. Przedstawia opowieść o niezwykłym duchowym porozumieniu dwojga polskich świętych – mistyczki i papieża – połączonych wiarą w Boże Miłosierdzie.

Ewa K. Czaczkowska – dziennikarka, publicystka, historyk, adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, założycielka portalu Areopag21.pl, autorka m.in. bestsellerowych książek: Siostra Faustyna. Biografia świętej, Cuda świętej Faustyny, Kardynał Wyszyński. Biografia.