Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ewa K. Czaczkowska

Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia

Kto wie, jak potoczyłyby się losy orędzia o Bożym Miłosierdziu przekazanego przez Siostrę Faustynę, gdyby nie Jan Paweł II.

Jeszcze pół wieku temu Stolica Apostolska sprzeciwiała się kultowi propagowanemu przez autorkę Dzienniczka. W latach 50. większość polskich biskupów prosiła o jego wyciszenie. Z niektórych kościołów usuwano wizerunki Jezusa Miłosiernego. O tym, że Faustyna została wyniesiona na ołtarze, a jej przesłanie mogło trafić do serc milionów wiernych na całym świecie, w ogromnej mierze zadecydowały nieustępliwe działania Karola Wojtyły.

Autorka odsłania watykańskie kulisy, przedstawiając nieznane fakty dotyczące zaangażowania Wojtyły na rzecz kultu Bożego Miłosierdzia. Dociera do jego korespondencji z Watykanem z czasów, gdy był krakowskim metropolitą. Przybliża znaczenie pojęcia miłosierdzia w papieskim nauczaniu. Przedstawia opowieść o niezwykłym duchowym porozumieniu dwojga polskich świętych – mistyczki i papieża – połączonych wiarą w Boże Miłosierdzie.

Ewa K. Czaczkowska – dziennikarka, publicystka, historyk, adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, założycielka portalu Areopag21.pl, autorka m.in. bestsellerowych książek: Siostra Faustyna. Biografia świętej, Cuda świętej Faustyny, Kardynał Wyszyński. Biografia.

Oprawa twarda

Format: 135x192mm

Liczba stron: 256

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-01-11

ISBN: 978-83-240-4087-2

Przeczytaj także

Ewa K. Czaczkowska oraz Brygida Grysiak spotkają się z czytelnikami
Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkania z autorami podczas Targów Wydawców Katolickich, które odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie w dniach 7-10 kwietnia.
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Ewą K. Czaczkowską
W czwartek 25 lutego zapraszamy do Łodzi na spotkanie z Ewą. K. Czaczkowską i rozmowę o jej najnowszej książce „Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia".
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Ewą K. Czaczkowską w Warszawie
W sobotę 20 lutego zapraszamy do Warszawy na spotkanie z Ewą. K. Czaczkowską i rozmowę o jej najnowszej książce „Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia".
>>> czytaj więcej
"Zgrzeszyłem, proszę o miłosierdzie"
W czwartek 11 lutego krakowski Klub Inteligencji Katolickiej wraz ze Stacją7 zaprasza na pierwsze spotkanie wielkopostne.
>>> czytaj więcej
Bp Nycz: "Tę książkę można czytać z pasją i wielkim zainteresowaniem"
Po bestsellerach - „Siostra Faustyna. Biografia świętej" i „Cuda świętej Faustyny", Ewa Czaczkowska napisała książkę dotyczącą wpływu Karola Wojtyły na kult Bożego Miłosierdzia. Zastanawia się w niej, jak potoczyłyby się losy tego orędzia, gdyby nie Jan Paweł II.
>>> czytaj więcej
Duchowe porozumienie dwojga polskich świętych
W ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Roku Świętym Miłosierdzia Wydawnictwo Znak prezentuje książkę „Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.