Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.02.2016

Andrzej Brzeziecki otrzymał Nagrodę im. Turowicza

Miło nam poinformować, ze nasz autor Andrzej Brzeziecki został laureatem prestiżowej Nagrody im. Jerzego Turowicza. Wyróżnienie otrzymał za książkę „Tadeusz Mazowiecki. Biografia naszego premiera"!

Andrzej Brzeziecki w jednym z wywiadów, wyznał: "Być wychowankiem "Tygodnika Powszechnego", napisać książkę o Tadeuszu Mazowieckim, która się ukazała w wydawnictwie Znak, i dostać nagrodę Jerzego Turowicza, to poczwórna kumulacja w totolotku."

Jak czytamy w uzasadnieniu jury, piękna statuetka, nawiązująca do niespożytej energii czytelniczej redaktora Turowicza, przyznawana jest za „wybitne i oryginalne dzieło literackie, naukowe, plastyczne, muzyczne, teatralne lub filmowe, znajdujące się w kręgu tematów, do których Jerzy Turowicz wracał w swojej publicystyce i działalności publicznej, oraz reprezentujące wartości, które były mu bliskie."

Przeczytajcie fragment książki

Laureatowi gratulujemy, a naszych Czytelników zachęcamy do zapoznania się zarówno z książką nagrodzoną w tym roku, jak i uhonorowaną w ubiegłym roku pracą Marcina Zaremby „Wielka Trwoga. Polska 1944-1947. Ludowa reakcja na kryzys".

Natomiast wszystkich zainteresowanych sylwetką niedościgłego wzoru redaktora, zachęcamy do lektury jego biografii autorstwa Anny Matei "Co zdążysz zrobić, to zostanie. Portret Jerzego Turowicza".

(fot. Maciej Plewiński) 

Książki