Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Narzeczona oficera

Żyć to znaczy kochać

Książka "Narzeczona oficera" to powieść pokazująca walkę, jaką musi stoczyć kobieta "po słowie", której serce zaczyna bić dla innego mężczyzny. To książka pokazująca realia tamtych czasów, gdzie przyszło pogodzić się z utratą wielu bliskich ludzi, którzy oddali życie dla ratowania swojego państwa. To książka ukazująca silną kobietę, która mimo pochodzenia, zamożności i narzuconych jej norm potrafiła walczyć o swoje przekonania, nawet za cenę rodzinnego gniewu.

Dla mnie "Narzeczona oficera" to powieść piękna w swej lekkości. Mimo brutalnych czasów, w której toczy się akcja, autorka zachowała kobiecą delikatność nie tracąc przy tym napięcia towarzyszącego czytelnikowi.
Zamawiając "Narzeczoną oficera" miałam obawy czy to książka dla mnie - czy historia nie okaże się zbyt przytłaczająca, a romans zbyt przerysowany. Na szczęście moje obawy były bezpodstawne i miałam okazję przeczytać niezwykłą opowieść z zakończeniem, które było dla mnie ogromnym zaskoczeniem i jednocześnie pozostawiło mały niedosyt.


Recenzent: Karolina Napiórkowska

Charles Todd

Narzeczona oficera

Tłumaczenie: Grażyna Smosna

Sprzeciwiła się zasadom. Rzuciła wyzwanie wojnie. Wszystko w imię miłości

Rok 1914. Młodziutka Lady Elspeth Douglas właśnie zaręczyła się z przystojnym bratem przyjaciółki. Szczęście nie trwa jednak długo: wybucha wojna, a Alain zostaje powołany do wojska i wyrusza na front.

Odważna dziewczyna nie zamierza jednak czekać na ukochanego z założonymi rękami. Wbrew woli rodziny zostaje sanitariuszką. Na froncie los styka ją z dawnym przyjacielem jej brata, kapitanem Peterem Gillchristem. Kiedy Peter zostaje ranny, Elspeth zaczyna rozumieć, że jej serce zostało rozdarte na dwoje...