Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Charles Todd

Narzeczona oficera

Tłumaczenie: Grażyna Smosna

Sprzeciwiła się zasadom. Rzuciła wyzwanie wojnie. Wszystko w imię miłości

Rok 1914. Młodziutka Lady Elspeth Douglas właśnie zaręczyła się z przystojnym bratem przyjaciółki. Szczęście nie trwa jednak długo: wybucha wojna, a Alain zostaje powołany do wojska i wyrusza na front.

Odważna dziewczyna nie zamierza jednak czekać na ukochanego z założonymi rękami. Wbrew woli rodziny zostaje sanitariuszką. Na froncie los styka ją z dawnym przyjacielem jej brata, kapitanem Peterem Gillchristem. Kiedy Peter zostaje ranny, Elspeth zaczyna rozumieć, że jej serce zostało rozdarte na dwoje...

Wydanie kieszonkowe

Format: 118x168

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-05-20

ISBN: 978-83-240-2391-2

Tytuł oryginalny: The Walnut Tree

Tłumaczenie: Grażyna Smosna

Recenzje

Miłość, wojna, poświęcenie...
13 12
Elisabeth poznajemy w przededniu wojny, kiedy gości u swojej francuskiej przyjaciółki. Elisabeth w wigilię wyjazdu zostaje zaskoczona przez Alaina propozycją małżeństwa - mężczyzna podobał jej się jeszcze w wieku nastu lat, choć sam swoje uczucia uświadomił sobie dopiero teraz. Młoda Szkotka zgadza się na małżeństwo po powrocie jej ukochanego z frontu.
>>> czytaj więcej
Żyć to znaczy kochać
14 11
Książka "Narzeczona oficera" to powieść pokazująca walkę, jaką musi stoczyć kobieta "po słowie", której serce zaczyna bić dla innego mężczyzny. To książka pokazująca realia tamtych czasów, gdzie przyszło pogodzić się z utratą wielu bliskich ludzi, którzy oddali życie dla ratowania swojego państwa. To książka ukazująca silną kobietę, która mimo pochodzenia, zamożności i narzuconych jej norm potrafiła walczyć o swoje przekonania, nawet za cenę rodzinnego gniewu.
>>> czytaj więcej
Urzekła mnie, ale na krótko, zbyt krótko...
20 15
Uwielbiam powieści historyczne z romansem w tle. I ta historia również mnie urzekła, ale na krótko, zbyt krótko. Książka nie jest zbyt długa, akcja toczy się bardzo szybko, więc i z bohaterami trzeba się szybko pożegnać. Czuję niedosyt. Pomysł świetny i można byłoby mu poświecić naprawdę pożądny tom. Mimo wszystko polecam.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.