Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Impreza musi trwać

Walka o zachowanie Dziedzictwa

Jeszcze nie opadły emocje po przeczytaniu książki pt. "W wąskim gronie", a już mamy szansę po raz kolejny u boku Reed Brennan przeżyć niezapomniane chwile w szóstej części sagi. Tym razem jednak głównym problemem, z którym przyjdzie zmierzyć się nowej przywódczyni mieszkanek ekskluzywnej bursy Billings, będzie walka o zachowanie Dziedzictwa - imprezy, na której po prostu trzeba być!


Reed, by udowodnić swoją wartość oraz zyskać zaufanie współsióstr i kolegów, musi zrobić wszystko, byle tylko wprowadzić ich na bal - na bal, na który nie mają zaproszeń, gdyż tajemniczy organizator celowo zapomniał je przesłać. Brennan nie może pozwolić, by ktoś odebrał Easton przywilej bycia wśród najlepszych. Wyborów Reed nie ułatwia Josh, który coraz częściej manifestuje swoje niezadowolenie... a, co gorsza, i Dash McCafferty nie jest jej obojętny. Atmosferę dodatkowo zagęszcza powrót Noelle, która znów zaczyna wywierać wpływ na decyzje Reed. Dziewczyna nie może uciec przed rzeczywistością, tkwi w wirze zbrodni, intryg i zakłamania. Jak tym razem poradzi sobie nieustraszona do niedawna outsiderka? Czy pogodzi się ze świadomością bycia jedną z przyczyn tak nagłej śmierci Cheyenne? Wiele niewiadomych, więcej pytań niż odpowiedzi, ale jedno jest pewne: Reed Brennan stoi przed szansą wpisania się na karty historii Easton.


Książka pt. "Impreza musi trwać" autorstwa Kate Brian jest kolejnym tomem przygód uczennicy elitarnego liceum, której los zdecydowanie nie oszczędza... Reed Brennan to jednak silna osobowość, gotowa zrobić wszystko, by stać się żywą legendą Easton... Byle tylko w tym wyścigu do władzy nie zatraciła siebie i tego, co sprawia, że w oczach Josha jest lepsza od innych, unikalna. Pozycja ta godna jest słów najwyższego uznania, choć sceptyczny czytelnik będzie miał prawo narzekać na niewyjaśnienie wszystkich niewiadomych oraz dość przewidywalną fabułę dotyczącą sercowych rozterek Reed. Mimo to jestem zdania, że chyba nikogo, kto zdążył już zapoznać się pisarskimi umiejętnościami Kate Brian, nie trzeba namawiać do sięgnięcia po kolejną lekturę. Tych, którzy zaś nie mieli jeszcze okazji poznać historii nastoletniej Reed, serdecznie zachęcam do kupna najnowszej powieści amerykańskiej autorki.


Recenzent: Katarzyna Tajak

Kate Brian

Impreza musi trwać

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska

Tytułowa impreza to niezwykle ekskluzywny bal, na który uczniowie prywatnego liceum Easton nie zostali zaproszeni. Reed Brennan ma to zmienić. Reed jest przywódczynią dziewczyn z Easton, ciągnie się za nią mroczna przeszłość jej poprzedniczek. Ariana skończyła w szpitalu psychiatrycznym, Noelle wyrzucono, a Cheyenne nie żyje. Zdobywszy wszystko, o czym mogła zamarzyć, Reed zdaje sobie sprawę, że ma ogromnie dużo do stracenia, ale impreza musi trwać... Kate Brian to pseudonim Kieran Scott, amerykańskiej autorki bestsellerowych powieści dla młodzieży.