Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Bóg. Życie i twórczość

Tłumaczenie niewytłumaczalnego

Długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki, obawiałam się, że będzie to nieudolna próba okiełznania pojęć trudnych przez kompletnego laika. Niesamowite było moje zaskoczenie. Pan Hołownia w bardzo zręczny sposób "tłumaczy niewytłumaczalne".
Kwestie poruszane w książce "Bóg życie i twórczość" są bardzo aktualne i myślę, że zadane w niej pytania trapią każdego mniej czy bardziej zaawansowanego katolika. To w jak prosty, a zarazem pełny sposób autor podchodzi do tematów, które często mogą być uznawane za TABU, świadczy o dużej dojrzałości wiary pana Hołowni. Książka nie jest "wyrocznią" i oczywiście nie wyczerpuje tematu do końca - pomaga jednak wgłębić się, zamyślić nad Wielkością Boga i nad Jego bliskością. Pozwala "pomedytować" i szukać odpowiedzi również w głębi swojej duszy. Serdecznie polecam książkę każdemu, kto ma w głowie pytania, na które sam nie potrafi znaleźć odpowiedzi.

Recenzent: Klaudia Pokucińska

Hołownia pokusił się o biografię... Boga!

Czym różni się Bóg od UFO?
Dlaczego Jezus zdemolował kantor?
Czy Bóg lubi krew?
Odpowiedź na te i inne pytania w książce Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten. Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli - no właśnie, od kiedy?

Relacja Boga i czasu to jeden z poruszanych przez Hołownię fascynujących tematów. Znany dziennikarz opisuje nasze wyobrażenia dotyczące Stwórcy, próbując odpowiedzieć na najczęściej nurtujące nas pytania: czy rzeczywiście Bóg jest jeden, dlaczego w Starym Testamencie bywał okrutny i mściwy, a w Nowym twierdził, że najważniejsze to kochać i przebaczać, czemu nie daje się zobaczyć, dlaczego objawił się akurat Żydom i czym jest Trójca Święta?

Najważniejsze teologiczne koncepcje, charakterystyczny styl Hołowni i liczne osobiste refleksje autora na temat jego stosunku do Stwórcy to wybuchowa mieszanka!