Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Pretty Little Liars. Sekrety

Tajemnice

"Pretty Little Liars. Sekrety" to zupełnie odrębna część całej serii o Kłamczuchach i można ją czytać niezależnie od tego, przy którym tomie się jest, choć ja uważam, że lepiej ją czytać na końcu, ponieważ jeżeli ktoś jest dopiero przy jednej z pierwszych części, może jeszcze nie wiedzieć, ile rzeczy się wydarzyło po drodze do tych sekretów opisywanych w tej części.

 

Trudno mi być obiektywną w tej serii, choć bardzo się staram. Nigdy nie ukrywałam, że bardzo faworyzuję Kłamczuchy i trudno mi je krytykować, ale w tej części niestety muszę. Choć z przyjemnością poznałam kolejne sekrety Arii, Spencer, Emily i Hanny to denerwuje mnie to, że autorka za wszelką cenę chce coraz więcej "wycisnąć" z Kłamczuch, które stały się hitem wśród nastolatek.

 

Tym razem poznamy jeden sekret każdej z dziewcząt, opisany w czterech rozdziałach, które oczywiście niejako łączą się ze sobą, bo wszystko dzieje się w święta. I tak Emily, która zawsze jest najgrzeczniejsza z dziewcząt, tym razem zaszaleje, Aria wyjedzie na szalone wakacje z nowym-starym ukochanym, które nie skończą się za dobrze, Hanna wpadnie w tarapaty żywieniowe, a Spencer będzie walczyć z Mellisą o chłopaka. Jak to się wszystko skończy, możecie sobie wyobrazić. A. i tak odkryje wszystkie sekrety dziewcząt, więc nie ma sensu nic ukrywać.

 

Książkę czyta się naprawdę dobrze i sekrety, które do tej pory były nam nieznane, teraz ujrzały światło dzienne, zapewne się zdziwicie, że tak długo udało się to utrzymać w tajemnicy.
Ja przynajmniej byłam zaskoczona.
Oczywiście książkę polecam, bo na pewno warto ją przeczytać:)


Recenzent: Izabela Matyja

Sara Shepard

Pretty Little Liars. Sekrety

Tłumaczenie: Mateusz Borowski

Odkryj tajemnice kłamczuch – niezależnie od tego, który tom serii teraz czytasz!

Specjalny tom najmodniejszej serii roku!
Kochasz „Pretty Little Liars”? Musisz go mieć!

Nikt nie chce mieć wrogów – zwłaszcza takich jak A.
Nadeszły święta. Aria, Emily, Hanna i Spencer mają wiele noworocznych postanowień, lecz A. dopilnuje, żeby dziewczynom nie udało się ich zrealizować.
Cztery przyjaciółki, cztery zakręcone historie i… sekrety, mnóstwo sekretów!
Część z nich wyjdzie na jaw już teraz, część A. zostawi na deser.