Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tajemny ogień

Sekretne przeznaczenie

Jako nastolatka, która według badań statystycznych w Polsce, należy do małej grupki intensywnych czytelników - uwielbiam czytać książki różnych gatunków, w tym dla młodzieży. Już od pierwszej zapowiedzi "Tajemnego ognia" byłam zaintrygowana tą książką. Słusznie, bo czytając pierwsze kilka stron zanurzyłam się w lekturze, zakochana w słowach napisanych przez C.J. Daugherty i Carinę Rozenfeld.

Rzadko zdarza mi się przeczytać książkę w jeden wieczór, ale ta była wyjątkiem. Czytało mi się ją tak lekko i przyjemnie, że jestem pewna, iż chcę koniecznie do niej powrócić.
Historia opowiada o życiach dwóch nastolatków - Sachy, mieszkającego we Francji i Taylor, mieszkającej w Anglii. Zniechęcony przepowiednią śmierci, która wkrótce nadejdzie, Sacha jest zmuszony współpracować z Taylor. Oboje czerpią z tego korzyści; ona będzie mogła dostać się na wymarzoną uczelnię, a on podszkoli angielski. Jednak mimo obustronnych zysków, Sacha nie interesuje się nauką, bo po co, skoro umrze za 8 tygodni? W tym czasie zarabia pieniądze na skokach z wysokich budynków, pakuje się w niezłe problemy i kłótnie z ludźmi z pod ciemnej gwiazdy. Nie boi się ryzyka, bo z wszystkich swoich przygód wychodzi cało i zdrowo. Ale koniec już o Sachy.

Czas przedstawić postać Taylor. Blondynka, wzorowe stopnie, nie rzucająca się w oczy, mająca jedyne marzenie: pójść na studia i Ponieważ przeznaczenie to zabawna rzecz, dwoje bohaterów splątuje swoje losy. Świat Sachy powoli wpuszcza do siebie promień nadziei na złamanie klątwy, burząc przy tym poukładany świat Taylor, zastępując go wielką niepewnością. Razem odkrywają sekrety, moce, unikając groźnych Zwiastunów.

Jeśli w nawet najmniejszym stopniu zainteresowałam was moją recenzją - strasznie się cieszę, gdyż mogłabym opowiadać o książkach godzinami. Ale zamiast słuchania mnie, może sami przeczytacie „Tajemny ogień"?


Recenzent: Natalia Pyzioł

C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld

Tajemny ogień

Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Taylor Montclair i Sachę Wintersa dzielą setki kilometrów, łączy przeznaczenie.

Taylor Montclair (Anglia)
Pewnego dnia wybuch złości Taylor powoduje, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje położenie, a silne emocje zakłócają przepływ elektryczności. Dziewczyna poznaje szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się, że drzemie w niej tajemny ogień.

Sacha Winters (Francja)
Setki lat temu na stosie spłonęła alchemiczka, która rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynasty – za osiem tygodni ma umrzeć. Na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc.

Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie.
Czy zdążą się odnaleźć, nim Sacha zginie, a świat pochłonie ogień?