Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sekret zegarmistrza

Sekret zegarmistrza

Choć dziadkowie Leny nie żyją już jakiś czas, kobieta nadal nie potrafi pogodzić się z ich odejściem. Dom, w którym mieszka jest muzeum, w którym absolutnie każdy eksponat został w miejscu, w którym odłożyli go zmarli.

Mąż Leny i jej córka nie potrafią się z tym pogodzić i na co dzień kobieta praktycznie sama żyje w dworze, który zostawili jej dziadkowie.

Gdy łazienka ulega awarii, Lena wie, że nadszedł czas na drobne zmiany. Mąż namawia kobietę, aby pójść o krok dalej i wymienić również kilka innych sypiących się już od kilku lat rzeczy oraz rozebrać niedziałający piec.

Podczas rozbiórki, Lena znajduje stary nadpalony dziennik, w którym znajduje informacje całkowicie zmieniające jej dotąd spokojne życie.
Już wkrótce Lena będzie szukała odpowiedzi na pytania, które nigdy nie miały się pojawić.

"Sekret zegarmistrza" to książka, która skrywa niejedną rodzinną tajemnicę. Jeżeli lubicie cofać się do poprzednich pokoleń i poznawać sekrety skrzętnie ukrywane przez przodków, to ta książka jest dla was. Niesamowicie wciąga i od samego początku trzyma w napięciu, co też się wydarzy.
Choć nie zżyłam się z bohaterami tak bardzo, jakbym chciała, to bardzo polubiłam zarówno pełną życia Ksenię jak i męża Leny, który obojętnie, co się działo, zawsze wspierał żonę. W książce nie brakuje też ekscentrycznych staruszek, które naprawdę bardzo wzbogacają całą historię.

Oczywiście jeżeli lubicie takie klimaty, to polecam. Książka naprawdę idealna na zimowe wieczory.


Recenzent: Izabela Franik

Każda rodzina ma swoje sekrety, które czekają, by je odkryć

Lena mieszka w odziedziczonym po przodkach dworku na Podlasiu. Rytm jej życiu nadaje tykanie starych zegarków, pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Spokojne życie niespodziewanie nabiera barw, gdy odkrywa pewne znalezisko – nadpalony dziennik z 1885 roku.

Notatki są bardzo zniszczone, ale udaje się odczytać nazwisko – Emilie de Fleury. Czy to ona jest autorką dziennika? Co łączy rodzinę Leny z właścicielką butiku na południu Francji?
W poszukiwaniu odpowiedzi Lena i jej córka udadzą się w podróż do słonecznej Prowansji. Nie wiedzą jednak, że komuś bardzo zależy na tym, by rodzinne sekrety nigdy nie ujrzały światła dziennego. Grozi im prawdziwe niebezpieczeństwo…

-----

Co łączy tajemniczy zegarek z monogramem, carski mundur i pamiętnik znaleziony w piecu? Lena, spadkobierczyni zabytkowego dworku w Bujanach, prowadzi prywatne śledztwo, próbując rozszyfrować sekrety z przeszłości. Pasjonująca lektura na długie wieczory. Polecam!

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka Cukierni pod Amorem

Urocza opowieść z historią w tle, precyzyjna jak trybiki cennego zegarka i plastyczna jak biżuteria, którą tworzy Lena.

Ałbena Grabowska, autorka sagi Stulecie winnych


Kobiety z rodziny Leny wielokrotnie musiały stawiać czoła przeciwnościom losu. Ich siła płynęła z miłości i pragnienia ochrony bliskich. Teraz Lena musi podjąć decyzję, czy chce odkrywać kolejne karty rodzinnej historii.
Sekret zegarmistrza to opowieść o pamiętaniu, tajemnicach i wybaczeniu. To historia kilku pokoleń kobiet, których największą siłą była miłość.

Magdalena Kordel, autorka serii powieści o miasteczku Malownicze

-----

Renata Kosin - Sekret zegarmistrza to jej piąta powieść. Inspiracją dla jej książek są zawsze przedmioty lub wydarzenia, które autorka nazywa „zapalnikami”. To właśnie one skłaniają ją do tworzenia niezwykłych historii.