Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Majka, Marcel i Rudy Myszor

Przygody "polskiego Mikołajka"

Zabawna, ciekawa, porywająca - tak o książce Katarzyny Szczepańskiej-Kowalczuk mogliby powiedzieć jej mali czytelnicy. Przygody "polskiego Mikołajka" są naprawdę szalone i przy okazji zabawne. Bo w kamienicy przy ul. Klonowej zawsze dzieje się coś ciekawego, a wszystko to dzięki jej niezwykłym mieszkańcom - Marcelowi, Majce, jej siostrze Gabrysi, profesorowi Patyczkowi i Marcie. Książeczka jest idealna dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z książką. "Majka, Marcel i Rudy Myszor" jest napisana prostym i zrozumiałym językiem, czytanie ułatwia oryginalna czcionka (dla wypowiedzi każdego bohatera inna), a całości dopełniają ręcznie wykonane ilustracje. Gorąco polecam na letnie wieczory, deszczowe popołudnia czy leniwe, wakacyjne siesty.
Recenzent: Kamila Tomczyk

W domu przy ulicy Klonowej jest weranda, tajemnicze schody i ogród, w którym spotykają się Maja, Gabrysia, Marcel, Piotrek i Paweł. Dom jest także pełen oryginalnych dorosłych takich jak profesor Patyczek, który w roztargnieniu potrafi położyć się do łóżka w cudzym mieszkaniu, myląc piętra. Zaczynają się wakacje i dzieci wyjeżdżają w różne strony Polski, by przeżyć mnóstwo nieprawdopodobnych przygód.
To pierwsza książeczka z trzyczęściowego cyklu, w którym występują ci sami bohaterowie ze swymi przyjaciółmi i rodzinami. Przypominają się Dzieci z Bullerbyn.