Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tajemnica pani Ming

Prawda i fałsz w życiu

W „Tajemnicy Pani Ming" Erica - Emmanuela Schmitta prawda i fałsz przewijają się jak w zwykłym życiu. Co jest prawdą, a co jest kłamstwem? Tak jak w przypadku Pani Ming, która przedstawia nam swoje dzieci, opisuje je z pasją i miłością.
Mądrość życiowa głównej bohaterki pomaga rozwiązać problemy egzystencjalne narratora.
Często przed codziennością uciekamy w marzenia. Myślimy, że jest to niewinne. A inni ludzie mogą uważać, że żyjemy w kłamstwie. Jaka jest granica między marzeniem, a ułudą? A co w przypadku, jeśli to kłamstwo, nie robi nikomu krzywdy i pomaga zmierzyć się ze smutną rzeczywistością?
Książkę Schmitta czyta się błyskawicznie, jest bardzo wciągająca. Fabuła dotyczy ważnych spraw, ale jest napisana z pewną lekkością . A zakończenie jest z pewnością zaskakujące.
Polecam „Tajemnicę Pani Ming" wszystkim , którzy codziennie stają przed różnymi dylematami życiowymi. NAPRAWDĘ WARTO PRZECZTAĆ!
Recenzent: Agnieszka Arciszewska - Olek

Eric-Emmanuel Schmitt

Tajemnica pani Ming

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Kolejna po kochanym na całym świecie „Oscarze
i pani Róży” książka Erica-Emmanuela Schmitta
z bestsellerowego cyklu „Opowieści o Niewidzialnym”.

Pani Ming, mądra, serdeczna kobieta, uwielbia opowiadać o dziesięciorgu swoich dzieci. Liczna rodzina zdaje się być jej całym światem. Główny bohater, przyjezdny z Europy, odwiedzający współczesne Chiny, jest zafascynowany jej osobą. Wiedziony ciekawością postanawia odkryć największy sekret pani Ming, dowiedzieć się, co kobieta skrywa za fasadą swoich poruszających, choć niewiarygodnych opowieści.

W swojej nowej książce Schmitt z właściwą sobie wrażliwością jeszcze raz dotyka najskrytszych tajemnic ludzkiej duszy, mistrzowsko odmalowuje emocje, o których najtrudniej jest mówić.