Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Eric-Emmanuel Schmitt

Tajemnica pani Ming

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Kolejna po kochanym na całym świecie „Oscarze
i pani Róży” książka Erica-Emmanuela Schmitta
z bestsellerowego cyklu „Opowieści o Niewidzialnym”.

Pani Ming, mądra, serdeczna kobieta, uwielbia opowiadać o dziesięciorgu swoich dzieci. Liczna rodzina zdaje się być jej całym światem. Główny bohater, przyjezdny z Europy, odwiedzający współczesne Chiny, jest zafascynowany jej osobą. Wiedziony ciekawością postanawia odkryć największy sekret pani Ming, dowiedzieć się, co kobieta skrywa za fasadą swoich poruszających, choć niewiarygodnych opowieści.

W swojej nowej książce Schmitt z właściwą sobie wrażliwością jeszcze raz dotyka najskrytszych tajemnic ludzkiej duszy, mistrzowsko odmalowuje emocje, o których najtrudniej jest mówić.

Oprawa twarda

Format: 124x195

Liczba stron: 80

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-02-17

ISBN: 978-83-240-2514-5

Tytuł oryginalny: Les Dix Enfants Que Madame Ming n'a Jamais Eus

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Materiały o książce

Eric-Emmanuel Schmitt - polski profil

Recenzje

Gdzie zaczyna się prawda?
14 13
Są książki mające setki stron i treści w sobie tyle, co kot napłakał. Do takich należy np. czytana przeze mnie niedawno ostatnia część serii o „Alicji w krainie zombi". Ktoś mógłby stwierdzić, że bezpodstawnie się czepiam, gdyż literatura rozrywkowa rządzi się swoimi prawami.
>>> czytaj więcej
Tajemnica babci klozetowej
37 33
Schmitt to mój ulubiony współczesny autor. Swoimi opowieściami potrafi skłonić mnie do głębokich przemyśleń, wzruszyć, a nawet rozśmieszyć. Jak nikt innych oddziałuje na moją psychikę i wyobraźnię. Jest jak czarodziej, który w magiczny sposób przekształca szarą rzeczywistość na barwne i ciekawe historie. Nic więc dziwnego, że gdy tylko dowiedziałam się o jego najnowszej książce - „Tajemnicy pani Ming" - postanowiłam ją przeczytać.
>>> czytaj więcej
Prawda i fałsz w życiu
43 33
W „Tajemnicy Pani Ming" Erica - Emmanuela Schmitta prawda i fałsz przewijają się jak w zwykłym życiu. Co jest prawdą, a co jest kłamstwem? Tak jak w przypadku Pani Ming, która przedstawia nam swoje dzieci, opisuje je z pasją i miłością.

>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.