Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Widok z nieba

Pieniądze to nie wszystko

"Widok z nieba" to opowieść o modelce u szczytu sławy, która ma wszystko: sławę, pieniądze, rodzinę i kochającego męża. Od spotkania z nieznajomą kobietą i zadziwiających słów, że ktoś pragnie jej śmierci, wszystko się zmienia. Poznajemy codzienne życie Patricii i dziwne zbiegi okoliczności. Te wydarzenia powodują u modelki analizę dotychczasowego życia i relacji międzyludzkich...
Książka pokazuje żelazną zasadę, że pieniądze to nie wszystko i nie zawsze dają nam szczęście.

Powieść Clary Sanchez czyta się bardzo lekko i szybko. Książka zawiera elementy psychologiczne i obyczajowe choć jak dla mnie czegoś w niej zabrakło - efektu wow, który to nie pozwoliłby się od niej oderwać.


Recenzent: Małgorzata Rakowska

Clara Sanchez

Widok z nieba

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Najważniejsza nagroda za hiszpańską powieść PREMIO PLANETA 2013

Patricia to modelka, która mimo młodego wieku odniosła ogromny sukces. Z pozoru wszystko układa się po jej myśli, a ona sama wmawia sobie, że jest bardzo szczęśliwa. Jednak coraz częściej czuje, że dla rodziny jest przede wszystkim chodzącą kartą kredytową, a dla znajomych – ślicznym dodatkiem.

Pewnego dnia, podczas niespokojnego lotu z New Delhi do Madrytu, poznaje Vivianę, ekscentryczną kobietę, która oznajmia modelce, że ktoś pragnie jej śmierci.

Patricia nie traktuje tego poważnie. Do czasu.

Splot dziwnych i niepokojących zdarzeń sprawia, że musi zrewidować wyobrażenia, jakie miała o swoim życiu i o ludziach, którzy ją otaczają.

***

Clara Sánchez, autorka bestsellerowej „Skradzionej”, w swojej nowej powieści, pełnej zaskakujących zwrotów akcji, opisuje skomplikowany proces dochodzenia do prawdy o sobie i pokazuje, jak wysoką cenę płacimy nieraz za sukces.