Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie

Piękno i różnorodność chrześcijaństwa

Piękno i różnorodność chrześcijaństwa

„Last minute 24h chrześcijaństwa na świecie" Szymona Hołowni to fenomenalna książka!!! Pozwoliła mi połączyć marzenia o zwiedzaniu różnych krajów, poznania obyczajów tam panujących, z możliwością odkrycia różnorodności wspólnot chrześcijańskich. Pan Szymon, jak zwykle wszystko opisuje z pasją i tak obrazowo, że można niemal zobaczyć ludzi, o których opowiada.
Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, ile różnic jest wśród samych chrześcijan. Wydawało mi się, że skoro wszyscy jesteśmy ochrzczeni, to jesteśmy do siebie podobni.
A jednak na nasz stosunek do religii ma wpływ wiele czynników takich jak: rodzina, uwarunkowania polityczno - obyczajowe, kraj ojczysty, a także nasze doświadczenia osobiste.
Ponadto zawsze interesowało mnie, co ludźmi kieruje, że potrafią poświecić się bliźnim.
Podziwiam Siostry z sierocińca w Kasisi, które codziennie borykają się z brakiem medykamentów i żywności dla cięzko chorych dzieci, a swoje obowiązki wykonują z wielką empatią.
Bardzo ciekawy był również wywiad z Timem Rohrem - osobą o konkretnych i sztywnych poglądach. Trochę boję się takich osób, bo nie dostrzegają ludzkich słabości. Z drugiej strony szanuję stałość przekonań Pana Tima. Nawet duża ilość przeciwników, nie powoduje w nim naginania się do racji innych.
Czytając tę książkę uświadomiłam sobie również, jak wielkie mam szczęście, że praktycznie w każdej chwli mogę uczestniczyć we Mszy św. i korzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania. Nie muszę jechać na koniec świata, aby być blisko Boga.
Polecam wszystkim tę książkę, zwłaszcza tym, którzy chcieliby poznać piękno i różnorodność chrześcijaństwa na świecie.


Recenzent: Agnieszka Arciszewska - Olek

Oferta last minute: załap się na podróż do nieba

Miłośnik egzotycznych lotnisk i najgorszych hoteli Szymon Hołownia – przemierzył setki tysięcy kilometrów, aby odkryć dla nas chrześcijaństwo na nowo.

Kardynał Maradiaga, kandydat na papieża, pilotował dla niego śmigłowiec w Hondurasie. Od księdza komandora US Navy na Guam dowiedział się, że w amerykańskiej armii też można zostać świętym. Miejsca spotkania z koptyjką Mariam nie ujawni nigdy – w Egipcie wydano na nią wyrok śmierci za porzucenie islamu.

Dotknij chrześcijaństwa w jego niezwykłej różnorodności. Poczuj się częścią wspaniałej wspólnoty, żywej 24h na dobę.


Złotówka ze sprzedaży każdego egzemplarza książki zostanie przeznaczona na sierociniec Kasisi Children’s Home w Zambii.