Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Kto się przyzna

Nie tylko dla nastolatek

Czwarta część głośniej serii książkę dla nastolatek autorstwa Kate Brian nosi tytuł ,,Kto się przyzna". W tej części wyjaśnią się wszystkie niewiadome i odpowiedzi na skomplikowane pytania. Kto się przyzna jest książką opowiadającą losy Red Breenan, dziewczyny z małego miasta , która dzięki swojemu zaangażowaniu, umiejętnościom i pilnej nauce zdobyła stypendium w prestiżowej szkole z internatem Easton Academy.
Niestety, to co wydawało się wygraną na loterii, stało się karą. W trzech poprzednich częściach serii, poznawaliśmy usilne starania Red o względy i miejsce w ekskluzywnym akademiku, trud został nagrodzony- uczennica została jedną z „dziewczyn z Billigs" . Bohaterka nie radzi sobie z nauką, wcześniej prymuska i wzorowa uczennica nie może nadrobić braków. Również jej życie osobiste nie jest pasmem sukcesów, jej pierwszy chłopak z Easton (Thomas) został zamordowany na terenie szkoły. Kolejny wybranek serca zostaje zatrzymany przez policję pod zarzutem morderstwa Thomasa.
W „Kto się przyzna" wszystkie zagadki zostaną wyjaśnione. Okaże się, kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto ukrytym wrogiem. Komu można było zaufać, a od kogo stronić. Red przekona się na własnej skórze, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Zdarzenia z czwartej części będą wymagać od niej stoickiego spokoju, umiejętności panowania nad emocjami i nie lada sprytu by pomóc ukochanemu. Czy jej się uda...? Czy dowie się, kto stoi za morderstwem Thomasa...? Jak potoczą się jej losy...? Tego dowiemy się z książki Kate Brian. Jestem mile zaskoczona całą serią, a już w szczególności "Kto się przyzna". Akcja toczy się bardzo szybko, książkę „pochłania" się w jeden wieczór, nie można przestać czytać. Jest to miła, prosta, lekka i przyjemna książka, nie tylko dla nastolatek....

Recenzent: Dorota Słowikowska

Kate Brian

Kto się przyzna

Tłumaczenie: Anna Skucińska

Czwarty tom popularnej serii powieści Kate Brian o ekskluzywnym zamkniętym światku szkoły z internatem, w którym intrygi i walka o władzę prowadzą do tragedii.
Red Breenan liczyła, że nauka w Easton Academy odmieni jej życie. I rzeczywiście, z początku wszystko wydawało się piękne, lecz szybko zaczęła dostrzegać rysy na idealnym obrazie szkoły. Jej chłopak, Thomas, zniknął, a wkrótce okazało się, że został zamordowany.
Śledztwo utrudniają intrygi jej koleżanek, policja podejrzewa jej nowego ukochanego, a sama Reed czuje się coraz bardziej zagrożona. Ktoś stara się za wszelką cenę ukryć prawdę o śmierci Thomasa i nie cofnie się przed niczym, by prawda nie ujrzała światła dziennego...
Dotychczas w serii ukazały się: Tylko dla wybranych, Impreza zamknięta, Poza zasięgiem.