Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Chłopak na Gwiazdkę

Magia jednak istnieje

Mieliście kiedyś tak, że musieliście przebywać z kimś, kogo nie cierpicie... Albo się wam wydaje, że tego kogoś nie cierpicie? Nie? A Lila - nasza główna bohaterka - właśnie tak ma. Co prawda troszkę ze swojej winy, ale nie zawsze to, co wydaje się złe, takie jest.
Lila ma plan urządzić imprezę w domu pod nieobecność rodziców, ale jej młodszy brat Cooper ją wydaje. By się na nim zemścić pokazuje mu artykuł, który dostała od nauczyciela w ramach pracy domowej. W artykule jest jedno straszne zdanie dla chłopca wierzącego w Świętego Mikołaja „KTO URATUJE MIKOŁAJA??". Zrozpaczony chłopiec wraz z Tylerem - swoim kolegą, a zarazem bratem byłego chłopaka Lili - udają się na biegun pomóc Mikołajowi. Lila i Beau - były chłopak dziewczyny - ruszają za chłopcami. Droga jest dość ekscytująca gdyż wygłaszają swoje racje na temat drugiej osoby często używając ostrych słow. Jednak pogoń za braćmi coś zmienia... Zaczynają się dogadywać, a Lila uczy się na nowo cieszyć z życia i uświadamia sobie, że nie zawsze białe jest białe i trzeba uważać komu się ufa. Odkrywają się na nowo. I mimo że na początku każdy gonił brata z innych powodów później to się zmieniło... Co się działo i w jaki sposób doszło do zmian między byłą, a może już nie tak byłą przekonajcie się sami...
Książka pokazuje, że zmiana siebie: swoich upodobań, zainteresowań, wyglądu czy ubioru tylko i wyłącznie żeby się komuś przypodobać. nie jest dobre. Tracimy siebie. Wydaje nam się, że jesteśmy szczęśliwy choć tak naprawdę tak nie jest. Wszystko jest sztuczne. A to co nasze ulubione i kochane umyka. Ranimy siebie i innych. Jak dobrze, że istnieje coś takiego jak szansa ;) Książka lekka i przyjemna, taka dla chwili odetchnienia. Autorka sprawia, że czasem pojawia się uśmiech na twarzy, a czasem złość czy smutek. A może i atmosfera świąt swoje robi bo przecież wtedy wszystko jest możliwe... A właśnie święta... „Być może raz w roku trafia się szansa, by każdy mógł trochę poudawać, że jeszcze jest dzieckiem. Ten jeden raz wszyscy mogą uwierzyć, że magia istnieje." Bardzo mi się spodobały te słowa, jakby były o mnie.

Recenzent: Irena Bujak

Kate Brian

Chłopak na Gwiazdkę

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem rodzice siedemnastoletniej Lili Beckwith wyjeżdżają na weekend. Jako że będzie wolna chata, Lila zamierza urządzić największą imprezę w sezonie. Jednak kiedy Cooper, jej ogarnięty świąteczną obsesją brat, dowiaduje się, że w wyniku globalnego ocieplenia biegun północny może stopnieć, wyrusza razem ze swoim przyjacielem Tylerem na misję, której celem jest uratowanie Świętego Mikołaja.
Lila MUSI przywieźć Coopera z powrotem do domu całego i zdrowego - mało tego, musi zdążyć przed Wigilią i powrotem rodziców. Jedyną osobą, która może jej pomóc w odnalezieniu małych uciekinierów, jest starszy brat Tylera, Beau - były chłopak Lili, zbuntowany przeciwko wszystkiemu muzyk.
Gwiazdkowe czary to za mało, żeby pomóc Lili i Beau przezwyciężyć dzielące ich różnice i wspólnie wpaść na trop zaginionych braci. Może jednak ta skazana na niepowodzenie podróż pozwoli skrajnie odmiennym charakterom zakochać się... na nowo? Chłopak na Gwiazdkę to najnowsza powieść uwielbianej przez nastolatki Kate Brian. Historia miłosna rozgrywająca się w magicznym czasie kolęd, prezentów i dobrych wróżb.