Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Widok z nieba

Kto chce cię zabić, Patricio?

Patricia jest modelką. Jej kariera świetnie się rozwijała ale teraz ma już 26 lat i musi powoli zwalniać miejsce młodszym koleżankom. Już teraz zauważyła, że dostaje mniej zleceń albo jest dodatkiem do Manueli, młodszej i pięknej koleżanki. To nie koniec jej problemów, wracając z podróży służbowej dowiaduje się od Vivian, kobiety siedzącej obok niej w samolocie, że ktoś chce ją zabić.

Początkowo nie zwraca na to uwagi ale splot różnych okoliczności sprawia, że zaczyna w to wierzyć. Odnajduje Vivian i wspólnie próbują odkryć, kto stoi za wypadkami, które się jej przydarzają. Stopniowo eliminują kolejnych podejrzanych, a jednocześnie Patricia robi rachunek sumienia. Wspomina swoje życie, przewartościowuje je. Każda osoba, którą podejrzewa, jest swego rodzaju lupą, przez które przygląda się swojemu życiu, karierze, planom, marzeniom, relacjom z rodziną.

Narastająca fobia sprawia, że dziewczyna przestaje zajmować się pracą, a skupia się na poszukiwaniu osoby, która rzekomo chce ją zabić. Czy rzeczywiście ktoś nastaje na jej życie, czy jest to przypadkowy zbieg okoliczności, a kobieta, którą poznała w samolocie to po prostu wariatka? A jeśli istnieje ktoś, kto tak bardzo jej nienawidzi, to kto to jest? Mąż? Ktoś z pracy? Siostra? Ktoś z przeszłości, kto poczuł się przez nią skrzywdzony i nie zapomniał o tym? Na prawdę polecam przeczytać i dowiedzieć się, kto jest winny.


Recenzent: Aldona Sikorska

Clara Sanchez

Widok z nieba

Tłumaczenie: Łukasz Müller

Najważniejsza nagroda za hiszpańską powieść PREMIO PLANETA 2013

Patricia to modelka, która mimo młodego wieku odniosła ogromny sukces. Z pozoru wszystko układa się po jej myśli, a ona sama wmawia sobie, że jest bardzo szczęśliwa. Jednak coraz częściej czuje, że dla rodziny jest przede wszystkim chodzącą kartą kredytową, a dla znajomych – ślicznym dodatkiem.

Pewnego dnia, podczas niespokojnego lotu z New Delhi do Madrytu, poznaje Vivianę, ekscentryczną kobietę, która oznajmia modelce, że ktoś pragnie jej śmierci.

Patricia nie traktuje tego poważnie. Do czasu.

Splot dziwnych i niepokojących zdarzeń sprawia, że musi zrewidować wyobrażenia, jakie miała o swoim życiu i o ludziach, którzy ją otaczają.

***

Clara Sánchez, autorka bestsellerowej „Skradzionej”, w swojej nowej powieści, pełnej zaskakujących zwrotów akcji, opisuje skomplikowany proces dochodzenia do prawdy o sobie i pokazuje, jak wysoką cenę płacimy nieraz za sukces.