Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wyznania księży alkoholików

Księża to też ludzie

Po książkę sięgnąłem z ciekawości (po wcześniejszym przeczytania "Porzuconych sutann". Duża liczba ludzi uważa księży za pół-świętych, a często zapominają, że to są ludzie tacy sami jak my z wadami, słabościami. Może wielu ludzi zrozumie jak wielką krzywdę robią kapłanom częstując ich alkoholem po kolędzie/podczas wesela. Bo może akurat nam się trafić trzeźwiejący ksiądz, który przez nas upadnie. Musimy się modlić za księży. Książka doskonała. Polecam
Recenzent: Bartłomiej Juda

Niezwykłe wyznania księży alkoholików

Zakrapiane wizyty duszpasterskie u gościnnych parafian, jazda samochodem po kieliszku, a nawet msze święte sprawowane „pod wpływem”. Potem kolejne odwyki, kolejne przenosiny na inną parafię. Wyznania księży alkoholików to wstrząsające historie o wstydliwie skrywanych sekretach wielu polskich parafii: odważne świadectwa upadków, nadziei, powstawania i ciągłej walki - już do końca życia.
Alkoholizm księży to temat tabu w polskim Kościele.

Po kilku latach od wydania książki Porzucone sutanny. Opowieści byłych księży Wydawnictwo Znak zapełnia kolejną białą plamę, podejmując tematykę niezwykle trudną, ale też bardzo ważną. Autor porusza temat bardzo kontrowersyjny, czyni to jednak w sposób wyważony i uczciwy.