Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dotknąć nieba

Książka dająca do myślenia

Kupiłam tę książkę przypadkiem, trafiając na cytat tego autora. Zaciekawiona zamówiłam ją, myśląc, że pewnie przeczytam kilka stron i odłożę na półkę, a tymczasem książka okazała się trafem w dziesiątkę! Dawno nie czytałam czegoś tak interesującego, z niecierpliwością czekam, aż przyjdzie do mnie druga część. :)
Recenzent: Kinga Dombrowska

Richard Paul Evans

Dotknąć nieba

Tłumaczenie: Hanna de Broekere

Pierwsza część serii: Dzienniki pisane w drodze

Co byś zrobił, gdybyś stracił wszystko: pracę, dom i miłość swojego życia?

„Niektórzy uznają to za opowieść o miłości. Dla nieznających miłości będzie to dziennik podróży. Dla mnie jest to wędrówka człowieka w poszukiwaniu nadziei”. Alan nie był nikim ważnym ani sławnym. Nie miało to jednak dla niego żadnego znaczenia, bo kochał i był kochany. Niestety, życie dość szybko nauczyło go, że aby latać, najpierw trzeba pogodzić się z możliwością upadku. Alan poznał więc także smak cierpienia. Pewnego dnia, podczas konnej przejażdżki, jego ukochana żona miała wypadek. Potem Alan stracił wszystko. I wtedy właśnie postanowił odejść. Iść przed siebie, jak najdalej stąd...

~~~~

Jaki sens ma jego wędrówka? Co ofiarują mu napotkani po drodze ludzie? I jaką tajemnicę skrywa Angel, kobieta, która bez wahania zgodziła się pomóc doświadczonemu przez los nieznajomemu?  

Dotknąć nieba to pierwsza część nowej serii Richarda Paula Evansa: „Dzienniki pisane w drodze”. Tym razem autor bestsellerowych Kolorów tamtego lata i Stokrotek w śniegu zabiera nas w podróż po Stanach Zjednoczonych, która ma także wymiar duchowy. W podróż odmieniającą życie i pozwalającą odzyskać nadzieję.