Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Dotknąć nieba

Richard Paul Evans

Dotknąć nieba

Tłumaczenie: Hanna de Broekere

Pierwsza część serii: Dzienniki pisane w drodze

Co byś zrobił, gdybyś stracił wszystko: pracę, dom i miłość swojego życia?

„Niektórzy uznają to za opowieść o miłości. Dla nieznających miłości będzie to dziennik podróży. Dla mnie jest to wędrówka człowieka w poszukiwaniu nadziei”. Alan nie był nikim ważnym ani sławnym. Nie miało to jednak dla niego żadnego znaczenia, bo kochał i był kochany. Niestety, życie dość szybko nauczyło go, że aby latać, najpierw trzeba pogodzić się z możliwością upadku. Alan poznał więc także smak cierpienia. Pewnego dnia, podczas konnej przejażdżki, jego ukochana żona miała wypadek. Potem Alan stracił wszystko. I wtedy właśnie postanowił odejść. Iść przed siebie, jak najdalej stąd...

~~~~

Jaki sens ma jego wędrówka? Co ofiarują mu napotkani po drodze ludzie? I jaką tajemnicę skrywa Angel, kobieta, która bez wahania zgodziła się pomóc doświadczonemu przez los nieznajomemu?  

Dotknąć nieba to pierwsza część nowej serii Richarda Paula Evansa: „Dzienniki pisane w drodze”. Tym razem autor bestsellerowych Kolorów tamtego lata i Stokrotek w śniegu zabiera nas w podróż po Stanach Zjednoczonych, która ma także wymiar duchowy. W podróż odmieniającą życie i pozwalającą odzyskać nadzieję.

Oprawa miękka

Format: A5

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-06-25

ISBN: 978-83-240-1717-1

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: The Walk

Tłumaczenie: Hanna de Broekere

seria Dzienniki pisane w drodze

Recenzje

Książka dająca do myślenia
17 16
Kupiłam tę książkę przypadkiem, trafiając na cytat tego autora. Zaciekawiona zamówiłam ją, myśląc, że pewnie przeczytam kilka stron i odłożę na półkę, a tymczasem książka okazała się trafem w dziesiątkę! Dawno nie czytałam czegoś tak interesującego, z niecierpliwością czekam, aż przyjdzie do mnie druga część. :)
>>> czytaj więcej
O wędrówce i nadziei
30 21
"Dzienniki pisane w drodze" to (na razie) seria dwóch bestsellerowych powieści, napisanych przez Richarda Paula Evansa. Kto jeszcze nie miał styczności z twórczością autora - śpieszę z zapewnieniem, że nie pożałuje. Tym razem książki zabierają nas w podróż przez nasze słabości, upadki, cierpienie, które kończą się na poszukiwaniach ostatniej deski ratunku, jaką jest nadzieja.
>>> czytaj więcej
Motyw drogi wciąż przemawia do wyobraźni
86 32
Twórcy chętnie sięgają po motyw drogi. Bohater „Pielgrzyma" Paulo Coelho wędruje, jak wcześniej sam autor, Drogą Mleczną do Santiago de Compostela. Droga pozwala mu odkrywać słabości i zalety, anioły i demony. Logan Thibault, tytułowy szczęściarz z powieści Nicholasa Sparksa, właśnie w drodze, a szczególnie u jej celu odnajduje spokój i spełnienie. Przykładów znajdziemy więcej, nie tylko w literaturze, ale także w filmach.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.