Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Lost and Found. Opowiadania

Krótko i na temat - mistrzowskie!

Zadie Smith jest świetną obserwatorką życia, ludzi, zachowań. Do tej pory dawała nam tego wyraz w rozbudowanych powieściach, bo jak sama mówi, jest gadatliwa. Jednak pod wpływem nowojorczyków, wśród których przyszło jej żyć, a którzy ukochali sobie właśnie opowiadania, postanowiła napisać swoje. Poświęciła temu wiele miesięcy żmudnej pracy, która niewątpliwie się opłacała. Ogromne wrażenie, które pozostaje po lekturze tych opowiadań jest nie do opowiedzenia. Trzeba się po prostu przekonać samemu. Ja bym podsumowała je krótko - mistrzowskie!
Recenzent: Ania Blachowska

Zadie Smith

Lost and Found. Opowiadania

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Trzy osoby, trzy historie, jeden los

Fatou, Marta i Hanwell. Pozornie nic ich nie łączy – ani kraj, z którego pochodzą, ani miasto, w którym żyją, ani życie, które ich doświadcza. Mają jednak coś wspólnego – każde z nich poszukuje swojego miejsca. Każde idzie przez świat z tym samym bagażem: tożsamości, miłości, samotności i rodziny.
"Lost and Found" to wyjątkowe wydanie, które po raz pierwszy ukazuje się w takim kształcie. Trzy mini powieści zebrane w jednej edycji dają elektryzujący efekt.