Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Zadie Smith

Lost and Found. Opowiadania

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Trzy osoby, trzy historie, jeden los

Fatou, Marta i Hanwell. Pozornie nic ich nie łączy – ani kraj, z którego pochodzą, ani miasto, w którym żyją, ani życie, które ich doświadcza. Mają jednak coś wspólnego – każde z nich poszukuje swojego miejsca. Każde idzie przez świat z tym samym bagażem: tożsamości, miłości, samotności i rodziny.
"Lost and Found" to wyjątkowe wydanie, które po raz pierwszy ukazuje się w takim kształcie. Trzy mini powieści zebrane w jednej edycji dają elektryzujący efekt.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 160

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-05-25

ISBN: 978-83-240-3488-8

Opracowanie graficzne: Oksana Shmygol

Tłumaczenie: Michał Kłobukowski

Przeczytaj także

„Londyn NW" na ekranie!
Jeszcze w tym roku BBC zamierza zekranizować „Londyn NW" Zadie Smith. Powieść opowiada historię czwórki szkolnych przyjaciół, którzy dorastali w północno-zachodnim Londynie, ale ich życie potoczyło się w zupełnie innych kierunkach.
>>> czytaj więcej
Szukamy recenzentów
Eugenides, Auster, Vargas Llosa, Mendoza, Roth, Franzen, Smith, Marías - ci autorzy nie mają przed Tobą tajemnic? Chcesz podjąć współpracę z Wydawnictwem Znak?
>>> czytaj więcej
Królowa powieści czy księżniczka opowiadania?
- Wszystko, co chcę osiągnąć, to stworzyć na papierze ludzi, którzy będą się wydawali żywi - mówi Zadie Smith. W Znaku premiera jej najnowszej książki „Lost and Found. Opowiadania".
>>> czytaj więcej
Zadie Smith i Hanif Kureishi na Big Book Festival
Hanif Kureishi i Zadie Smith będą gośćmi tegorocznej edycji Big Book Festival w Warszawie, który odędzie się w dniach 12-14 czerwca. Spotkania z autorami zaplanowano na sobotę i niedzielę.
>>> czytaj więcej
Długie kolejki po autografy
Podczas Big Book Festival sale pękały w szwach m.in. na spotkaniach z naszymi autorami: Zadie Smith, Hanifem Kureishim, Dominiką Słowik, Magdaleną Tulli i Joanną Bator.
>>> czytaj więcej
Zabierz książkę na urlop!
Wakacje to najlepszy moment na sięgnięcie po książkowe nowości - tłuściutkie powieści i ciekawe reportaże. Dziś pierwsza część naszych propozycji idealnych na urlop. Z nimi nie będziecie się nudzić, a przy okazji dowiecie się sporo o świecie. Przygotujcie miejsce w walizkach!
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

„Independent”

„Smith jest cudowna: godna następczyni Dickensa.”

Recenzje

Krótko i na temat - mistrzowskie!
14 13
Zadie Smith jest świetną obserwatorką życia, ludzi, zachowań. Do tej pory dawała nam tego wyraz w rozbudowanych powieściach, bo jak sama mówi, jest gadatliwa. Jednak pod wpływem nowojorczyków, wśród których przyszło jej żyć, a którzy ukochali sobie właśnie opowiadania, postanowiła napisać swoje.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.