Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Małgorzata idzie na wojnę

Kobieta na wojnie? Historia prawdziwa

Podziwiam pasjonatów. Uwielbiam patrzeć na ludzi, którzy robią coś z pasją, a efekty ich pracy są naprawdę imponujące. Czemu o tym wspominam? „Małgorzata idzie na wojnę" jest dziełem współpracy dwóch przyjaciół - Wojciecha Lubawskiego, prezydenta Kielc i Tomasza Natkańca, redaktora i dziennikarza. Dwóch zapaleńców, którzy z zamiłowania do historii napisali świetną powieść, w której jest mnóstwo dobrego humoru i świetni bohaterowie, których czytelnik polubi dosłownie od pierwszego zdania. Powstanie tej powieści zawdzięczamy szczęśliwemu zrządzeniu losu, panowie autorzy znaleźli na e-Bay list Małgorzaty, który był impulsem do odkrywania niezwykłej historii panny Szczerbińskiej.

Zatem historia jest tym bardziej niesamowita i wciągająca, że prawdziwa.
Małgorzacie ukochany ucieka prawie spod ołtarza. Gwoli ścisłości, miesiąc przed ślubem wybiera wojsko i zaciąga się do legionów Józefa Piłsudskiego. January Piątek nie ma odwagi powiedzieć ukochanej o tym, więc pisze do niej list, przekazuje przez przyjaciela i już go nie ma. A Małgorzata szaleje. Nie jest to typ delikatnej kobietki, która ze łzami w oczach będzie czekała na ukochanego. Oj, nie! Małgorzata postanawia... zabić ukochanego. Zabić ukochanego! Pakuje walizkę i rusza zdeterminowana odszukać go nawet na polu walki.

Przygody Małgorzaty są niezwykłe, zaskakujące, po prostu niesamowite! Wcale się nie dziwię, że Tomasz Natkaniec i Wojciech Lubawski opisali tę historię. Małgorzata jest kobietą silną, kąpaną w gorącej wodzie, a jednocześnie zdeterminowaną i konsekwentną (przez całą powieść przyświeca jej cel - zabicie narzeczonego). Jest śmiała, niekiedy bezczelna, ale ta bezczelność w jej wydaniu wywołuje uśmiech.

Ciekawy temat, wartka akcja, kipiący humor i barwi bohaterowie sprawiają, że powieść czyta się wybornie. Wywołuje uśmiech, intryguje, zdumiewa i zaskakuje. Naprawdę polecam.
Gratuluje autorom udanego debiutu pisarskiego!


Recenzent: Justyna Mariasiewicz

Jeśli nie zabije go wojna, zrobi to ona

Ma ją poślubić, lecz nie pojawia się w kościele. Rusza z Józefem Piłsudskim, by bić się o wolną Polskę. W oczach Małgorzaty nie znajduje to usprawiedliwienia. Urażona duma i złamane serce pięknej mistrzyni sztuk walki domagają się zemsty. Żadna wojna jej nie powstrzyma.

Awanturnicza i barwna opowieść o losach młodej Małgorzaty Szczerbińskiej, która chcąc ukarać wiarołomnego kochanka, wplątuje się w sam środek walki o wolność Polski.

„Małgorzata idzie na wojnę” to powieść napisana przez dwóch przyjaciół, którzy swoją pasję i zamiłowanie do poszukiwań starych dokumentów spletli z pełną humoru i szaleństwa historią pięknej Małgorzaty. Dziewczyna nie cofnie się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość pewnemu kawalerzyście.