Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej

Kobieca droga do Boga

Książka Mileny Kindziuk „Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej" to piękna opowieść o odważnej, kochającej kobiecie, która nie przestraszyła się diagnozy lekarza.
Dzięki heroicznej decyzji i głębokiej wierze Emilii, mieliśmy szczęście, poznać papieża- Polaka Jana Pawła II.
Pani Milena wspaniale opisuje warunki życia małego Lolka i sytuacje, które wpłynęły na późniejsze jego wybory. Opisuje także historie rodzin Kaczorowskich (ze strony Emilii) i Wojtyłów. Obala wiele mitów na temat pochodzenia Karola Wojtyły. Daje także cenną odpowiedź dla kobiet, które stoją przed bardzo trudną decyzją, co wybrać - życie swoje czy życie dziecka.
Z pewnością bez świadectwa życia Emilii Wojtyłowej nie mielibyśmy tak wspaniałego papieża. Autorka przez swoją opowieść, daje także wskazówkę współczesnym kobietom, że nasz wkład w wychowanie dzieci to przyszłość świata i nawet codzienne wykonywane prace na rzecz rodziny są bardzo ważne.
Książkę połknęłam w ciągu chwili. Polecam ją wszystkim, którzy lubią czytać biografie i szanują naszego papieża.
Recenzent: Agnieszka Arciszewska-Olek

Opowieść o kobiecie, która dała życie Świętemu Papieżowi

Cały świat poznał jej syna. Każdy, kto miał okazję z nim rozmawiać, podkreślał to, jak dobrym, ciepłym i niezwykłym człowiekiem był Jan Paweł II. A on często mówił o tym, jak wiele zawdzięcza swojej matce i rodzinie, którą udało jej się stworzyć.

Kim była ta niezwykła kobieta? Jakie były jej losy? Jaki był dom, w którym wychowywał się Papież?

Milena Kindziuk przez kilka miesięcy przemierzała Polskę w poszukiwaniu choćby najdrobniejszych wspomnień o Emilii Wojtyłowej. Rozmawiała z krewnymi rodziny Wojtyłów oraz najbliższymi współpracownikami Jana Pawła II, przeglądała księgi parafialne, miejskie kroniki, muzealne zbiory. Dotarła do niepublikowanych wcześniej zdjęć i nieznanych dokumentów. To wszystko pozwoliło jej na stworzenie jedynego w swoim rodzaju portretu matki Świętego Papieża – Polaka, kobiety niezwykle silnej, odważnej i całkowicie oddanej swojej rodzinie.