Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Oprawcy z Katynia. Rosyjski dziennikarz na tropie zbrodniarzy

Katyń - bolesna prawda

Z początku podchodziłem sceptycznie do tej książki z racji autora, ale się przekonałem. Abarinow wykonał kawał solidnej roboty i wykonał ją nadzwyczaj sumiennie. Dzięki dostępowi do archiwów, spotkaniom ze świadkami i swej szczerości napisał rzetelną książkę. Kiedy spekuluje, nie wie - przyznaje się. Gdy ktoś myli się bądź kłamie - przytacza inne, rzetelniejsze źródła. Wszystko po to, by dojść do prawdy, która przez tyle dekad była ukryta w radzieckich archiwach. Główny nacisk, na który kładzie Abarinow to zbrodniarze, ludzie którzy wydawali rozkazy i którzy zaaranżowali kłamstwo. Dlatego książkę polecam zwłaszcza tym, którzy chcą się czegoś dowiedzieć więcej, niż historia ofiar Katynia.
Recenzent: Paweł Anders

Władimir Abarinow

Oprawcy z Katynia. Rosyjski dziennikarz na tropie zbrodniarzy

Tłumaczenie: Walentyna Dworak, Klaudia Rumińska

Śledztwo rosyjskiego dziennikarza w sprawie zbrodni dokonanej 70 lat temu!
Kto w Katyniu strzelał do polskich oficerów i policjantów? Kto ich pilnował, wiózł na miejsce kaźni? Kto zacierał ślady i ukrywał prawdę?
Dzięki książce Rosjanina Władimira Abarinowa, który przeprowadził własne dochodzenie w sprawie zbrodni katyńskiej, poznamy nazwiska czekistów wykonujących rozkaz zamordowania Polaków. Prześledzimy tajemnicę katyńskiego lasu od momentu jej ujawnienia. Poznamy szczegóły próby zrzucenia odpowiedzialności na nazistów i zainscenizowanej przez sowietów gigantycznej mistyfikacji, która do dziś znajduje wielu wyznawców.
W Oprawcach z Katynia Abarinow ukazał ogrom i perfidię kłamstw na temat zbrodni na polskich jeńcach. Spisał wiele relacji nieżyjących już świadków i sprawców mordu. Wystawił niezwykle surową moralną ocenę oprawcom.
Książka uświadamia ogromną wagę zbrodni i ukazuje bolesną prawdę ukrytą w katyńskich mogiłach.
„Mocne i wciągające” Zbigniew Brzeziński „Warto przeczytać o rosyjskich przyjaciołach Polski i ich wysiłkach zmierzających do odkrycia prawdy o zbrodni katyńskiej”prof. dr hab. Andrzej Paczkowski