Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ewa Drzyzga. Jak ja to robię

Jak ja to robię

Można „Rozmów w toku" nie lubić lub mieć na ich punkcie fioła, ale pewne jest, że każdy w tym kraju wie, co to za program. Podobnie jest z jego prowadzącą, Ewą Drzyzgą, nazywaną słusznie polską Oprah Winfrey.

W „Jak ja to robię" Drzyzga, taktowanie przepytywana przez Beatę Nowicką, opowiada nam o kulisach swojej błyskotliwej kariery, najpierw w radiu RMF FM, a potem w telewizji TVN. Opisuje swój stosunek do pracy (totalna pracoholiczka) oraz do najczęściej omawianych w „Rozmowach w toku" problemach. Streszcza także najciekawsze historie, więc pod pewnym względem jest to także the best of „Rozmowy w toku".


Recenzent: Ola Mielniczek

OSOBISTA HISTORIA JEDNEJ Z NAJWIĘKSZYCH GWIAZD POLSKIEJ TELEWIZJI

Udowodniła, że dzięki szczerej rozmowie da się zmienić myślenie ludzi.
Odważyła się podejmować tematy, które w konserwatywnym kraju były objęte absolutnym tabu. Pozwoliła kobietom opowiadać o najważniejszych dla nich sprawach w czasie najlepszej oglądalności. Przy jej programach Polki dojrzewały do mówienia wprost o swoich problemach. Walczyła z dyskryminacją, nietolerancją, stereotypami.

Jako dziennikarka wyznaje zasadę, że pewne historie muszą zostać opowiedziane. Opowieści uczą, wzruszają, poszerzają nasze horyzonty i uwrażliwiają. Jej własna historia, absolutnie wyjątkowa, bogata dzięki tak wielu poznanym przy Rozmowach w toku ludziom, odkrywa przed nami nieznaną dotąd Ewę Drzyzgę.

W swojej książce dziennikarka opowiada o swojej zawodowej ścieżce, życiowych zawirowaniach, a przede wszystkim o niesamowicie intensywnej pracy przy talk show, który odmienił życie tak wielu ludzi, a także samej prowadzącej.